×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
رابطه بین وابستگی خاص نسبت به همسر و سبک های دلبستگی با صمیمیت زناشویی

دانلود کتاب رابطه بین وابستگی خاص نسبت به همسر و سبک های دلبستگی با صمیمیت زناشویی

رابطه بین وابستگی خاص نسبت به همسر و سبک های دلبستگی با صمیمیت زناشویی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : رابطه بین وابستگی خاص نسبت به همسر و سبک های دلبستگی با صمیمیت زناشویی

نویسندگان : فریبا کوه نشین طارمی, کیوان کاکابرایی

ناشر : قانون یار

تعداد صفحات : 112 صفحه

شابک : 978-600-8077-39-8

تاریخ انتشار : 1395

رده بندی دیویی : 306/81

دسته بندی : خانواده و روابط اجتماعی, کتابهای روانشناسی, ازدواج و مسائل زناشویی

نوع کتاب : Epub

قیمت پشت جلد : 14000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 8000 تومان


معرفی کتاب

" رابطه بین وابستگی خاص نسبت به همسر و سبک های دلبستگی با صمیمیت زناشویی "
کتاب حاضر اثری از فریبا کوه نشین طارمی (دانش آموخته كارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه) و دکتر کیوان کاکابرایی (عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه) و نظارت فنی محسن فاضلی می باشد که توسط انتشارات قانون یار منتشر شده است.
خانواده را مؤسسه یا نهاد اجتماعی معرفی کرده اند که ناشی از پیوند زناشویی زن و مرد است. خانواده محل ارضای نیازهای مختلف جسمانی و عقلانی و عاطفی است و داشتن آگاهی از نیازهای زیستی و روانی و شناخت چگونگی ارضاء آن ها و تجهیز شدن به تکنیک ها شناخت تمایلات زیستی و روانی ضرورتی انکار ناپذیر است. رضایت یک فرد از زندگی زناشویی به منزله رضایت وی از خانواده محسوب می شود و رضایت از خانواده به مفهوم رضایت از زندگی می باشد. صمیمیت زناشویی یک ارزیابی کلی از وضعیت رابطه ی زناشویی یا رابطه عاشقانه کنونی فرد است. صمیمیت زناشویی می تواند انعکاسی از میزان شادی افراد از روابط زناشویی ویا ترکیبی از خشنود بودن به واسطه بسیاری از عوامل مختص رابطه زناشویی باشد. برای چندین دهه است که صمیمیت زناشویی موردمطالعه قرار می گیرد. محققان به هنگام مطالعه صمیمیت زناشویی درطول دوران ازدواج دریافتند که تمایل به پیروی  از مسیر U شکل دارد .در طی مراحل اولیه ازدواج، رضایت زناشویی افزایش می یابد و در طی 10 تا 20 سال بعد رو به کاهش می گذارد و بعد از اینکه فرزندان خانه را ترک می کنند، زوجین  مجال بیشتری برای تقویت رابطه زناشویی و صمیمیت بیشتر می یابند .. علی رغم مشکلات فراوان مرتبط با حفظ و یا درمان مشکلات مربوط به حوزه روابط زناشویی مقیاسی به منظور سنجش رابطه زناشویی وجود ندارد . بیشترین تمرکز در زمینه های وابستگی در روابط زناشویی ، بر روابط خصومت آمیز بنا شده است . گزارش های بالینی و یافته های حاصل از مطالعات کنترل شده حاکی از آن است که همسر آزاران( در اینجا منظور آزار رساندن به زنان است ) به شدت به همسرانشان وابسته هستند . این کتاب در  فصل اول  به کلبات میپردازد. در فصل دوم صممیت زناشویی و سبک های دلبستگی وصمیمیت جنسی  را بررسی میکند. در فصل سوم با انواع پرسشنامه های صمیمیت زناشویی و سبک های دلبستگی آشنا می شویم. فصل چهارم به رابطه بین سبک های دلبستگی و صمیمیت زناشویی میپردازد و در نهایت فصل آخر کتاب کلیه مطالب جمع بندی شده و فرضیه های متفاوتی از  رابطه بین سبک دلبستگی و صمیمیت زناشویی و وابستگی خاص ارائه می دهد.
در بخشی از این کتاب میخوانیم:
" صمیمیت تجربه نزدیکی احساسی است. زمانی رخ می دهد که دو نفر از لحاظ احساسی بتوانند به هم نزدیک شوند و احساسات واقعی، افکار، ترس و آرزوهای یکدیگر را کشف کنند. این می تواند تنها زمانی رخ دهد که دو نفر قادرند به یکدیگر خالصانه اعتماد کنند و که قادرند خطر آسیبهای موجود را بپذیرند. صمیمیت یک نیاز جهانی برای بشر است، بدون آن ما دلتنگی را تجربه می کنیم. کمبود ادراک صمیمیت یکی از عمومی ترین دلایل فروپاشی روابط است(راندال و همکاران،2009).از جمله مظاهر زندگی اجتماعی انسان، وجود تعامل سازنده میان انسانها و برقرار بودن عشق به همنوع و ابراز صمیمیت و همدلی به یکدیگر است(عدالتی و ردزوان، 2010). صمیمیت در روابط زناشویی، به صورت الگوی رفتاری بسیار مهمی مفهوم سازی شده است که جنبه های عاطفی ‌ هیجانی و اجتماعی نیرومندی دارد و بر پایه پذیرش، رضایت خاطر و عشق شکل می گیرد(تن هوتن، 2007). روانشناسان صمیمیت را توانایی برقراری ارتباط با دیگری و بیان عواطف تعریف می کنند و آن را  حق مسلم و از حالتهای طبیعی انسان می دانند(بلوم، 2006، به نقل از نصراصفهانی و همکاران، 1392)."

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.


%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات قانون یار

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
s

سلام وقت بخیر کتاب ها در قالب پی دی اف هستند ؟ امکان کپی پیس دارن یا خیر؟ برای پایان نامه ام میخوام و میخوام حتما قابلیت کپی داشته باشند

پشتیبان سایت

سلام کتاب "رابطه بین وابستگی خاص نسبت به همسر و سبکهای دلبستگی با صمیمیت زناشویی" در فرمت ایپاپ (ورد) می باشد. کتابها فقط با نرم افزار کتابچین قابل مطالعه هستند و امکان پرینت و کپی ندارند.

1399-09-05

برچسب ها