×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
زنجیرهای نامرئی

دانلود کتاب زنجیرهای نامرئی

زنجیرهای نامرئی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : زنجیرهای نامرئی

نویسنده : لیزا آرونسون فونتس

ناشر : شلاک

مترجمان : زینب بلوری, سوزان حیدرپور

تعداد صفحات : 300 صفحه

شابک : 978-600-257-136-6

تاریخ انتشار : 1396

رده بندی دیویی : 158/24

دسته بندی : علوم اجتماعی، فرهنگ و سبک زندگی, کتابهای روانشناسی

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : 13600 تومان


معرفی کتاب

"زنجیرهای نامرئی" / غلبه بر کنترل زورگویانه در روابط بین فردی
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Invisible chains) اثری از لیزا آرونسون فونتس (Lisa Aronson Fontes) می باشد که با ترجمه ای از زینب بلوری و سوزان حیدرپور، توسط انتشارات شلاک منتشر شده است.
این کتاب روابطی را مطرح می کند که در آن یک فرد بر دیگری تسلط می یابد و از طریق فریبکاری او را تهدید می کند، این شیوه کنترل اجباری نامیده می شود. کنترل زورگویانه اغلب شبیه عشق نمود پیدا می کند. عشق و مصاحبت می تواند درکنار تهدید و تنبیه باشد وحتی می تواند خشونت های جسمی را نیز به همراه داشته باشد. کنترل زورگویانه اغلب از طریق یک سری تاکتیک های آسیب رسان اعمال می شود، گاهی کنترل زورگویانه برای یک زن از طرف یک فرد ستمگر یا یک مرد قربانی اتفاق می افتد. این کتاب به تمام افرادی که توسط همسرشان کنترل شده اند، با هر فرهنگ، سن و جنسیت یا جهت گیری جنسی که دارند، کمک می کند.
این کتاب شامل مثال های معمولی و خاص می باشد. برخی از شکل های ماهرانه ی کنترل زورگویانه می تواند به سختی نمود پیدا کند و در صورتیکه برای بار اول اتفاق بیفتد ممکن است به عنوان عشق احساس شود. مثال های زیادی در مورد تقابل رفتارهای متداول در این کتاب آورده شده که علایم آشکاری از کنترل توهین آمیز است و ممکن است  رهنمود بدهد خوانندگان را به پرسیدن این که "چرا برخی از افراد آن را تحمل می کنند؟"
فصل 4 در مورد عواملی توضیح می دهد که زن را در رابطه ای نگه می دارد که او را تحت کنترل قرار داده و قربانی می کند. مثال های این کتاب بر اساس موقعیت های واقعی هستند. از این کتاب می توانید برای مسائلی که مورد نیاز شمااست، استفاده کنید. برخی از مردم دست روی داستان ها می گذارند. برخی دیگر می خواهند هر چه سریع تر کتاب را از اول تا آخر بخوانند. یا این که ممکن است شما ترجیح بدهید از فصلی شروع کنید که به نظر می رسد بیش تر مرتبط با مساله شما است و هر روز چند صفحه از آن را بخوانید. شما باید نت ها را جداگانه نگه دارید یا واکنش هایتان را در حاشیه کتاب ثبت کنید.

در بخشی از این کتاب می خوانیم :
"ارتباط با کودکان در بسیاری از زنان احساس قوی تر بودن ایجاد می کند، بنابراین آن برای یک فرد کنترل گر تهدید می شود. او ممکن است سعی کند مدت زمانی را که یک مادر با فرزندانش می گذراند را کاهش بدهد. یا در کیفیت روابط شان مداخله کند. او ممکن است اصرار داشته باشد تا همیشه در کنار بچه ها باشد یا این که ممکن است مادر را به ساعت ها کار اضافی ملزم کند. بنابراین او نمی تواند آنقدر که دوست دارد با فرزندانش باشد. یا این که ممکن است اصرار داشته باشد که او به عنوان یک مرد باید فردی باشد که در حوادث خاص، بیش تر از مادر در کنار بچه ها باشد. "

فهرست مطالب

پیش گفتار
فصل 1 – کنترل زورگویانه چیست؟
فصل 2 – رفتاهای کنترلی
فصل 3 – چرا کنترل زورگویانه اتفاق می افتد؟
فصل 4 – کنترل زورگویانه در جوامع خاص
فصل 5 – پایان دادن به کنترل زورگویانه
منابعی برای مطالعه بیشتر

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها