×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
سند باد و سفرهای او

دانلود کتاب سند باد و سفرهای او

سند باد و سفرهای او
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : سند باد و سفرهای او

نویسنده : جلال نوع پرست

ناشر : سبکتو

تعداد صفحات : 351 صفحه

دسته بندی : داستان های کوتاه, داستان و رمان تخیلی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 8400 تومان


معرفی کتاب

"قصه های هزار و یک شب" / سندباد و سفرهای او
کتاب حاضر اثری از جلال نوع پرست با بازنویسی عبدالطیف طسوجی می باشد که با ترجمه ای از گروه سبکتو توسط انتشارات سبکتو منتشر شده است.
عبداللطیف طسوجی، نویسنده، مترجم و از فاضل‌های دوره فتحعلی شاه بود. علم ادبی او در زمان خودش به قدری بوده که لغت‌نامه برهان قاطع را اصلاح کرد. در سال ۱۲۵۹ به دستور شاهزاده بهمن میرزا(برادرزاده محمدشاه قاجار) ترجمه هزارویک‌شب از عربی به فارسی را شروع می‌کند. محمدعلی‌خان اصفهانی، متخلص به سروش، هم او را در این راه و در تبدیل اشعار عربی به فارسی همراهی کرد. سرانجام در سال ۱۲۶۱ برای اولین بار در چاپخانه سنگی تبریز هزار و یک شب چاپ می‌شود و تا به امروز هم از همان نسخه طسوجی استفاده می‌شود. جلال نوع‌پرست در سبکتو آن را بازنویسی کرده تا تجربه بهتری از این هزار افسان به مخاطب ارائه کند.
سندباد یک مجموعه داستانی در دل داستان‌های هزارویک شب است. اما به دلیل جذابیت داستان و شخصیت‌پردازی‌هایش به تنهایی مورد توجه زیادی قرار گرفته است. بسیاری از مورخان داستان سندباد را برگرفته از واقعیت همراه با چاشنی خیال‌پردازی می‌دانند. در واقعیت سندباد ماجرای یک تاجر ایرانی به نام سلیمان است که به شرق دور سفر می‌کند و برای اولین بار شرح سفرش نوشته می‌شود. البته اینکه دقیقا چه کسی آن را نوشته مشخص نیست. سندباد شخصیتی کهن ایرانی است که مایه‌ای الهام‌بخش برای شعرها و نمایشنامه‌های ماندگار شده است. سری داستان‌های سندباد از هفت سفر او صحبت می‌کند.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
" ای یاران، حکایت سفر سوم را بشنوید که از حکایات گذشته، خوشتر و شگفت‌انگیز‌تر است: همان‌طور که دیروز گفتم، از سفر دوم که بازگشتم، مدتی طولانی در طرب و نشاط و عیش و نوش به سر بردم و دیرگاهی در بغداد با سرور و گذران اوقات با یاران و خویشاوندان پرداختم. کسالت حال و یکنواختی روزگار خوش دوباره بر من غالب شد و سودهای سفر به خاطر آوردم و دوباره مشتاق سفر شدم؛ به تفرج در شهرهای دیگر و دریاهای بزرگ و شگفتی‌های آن و نیز اندوختن زر و سیم تمایل یافتم. کالا‌های بسیار و اجناس گران‌بها که برای سفر دریایی باشد خریدم و از بغداد تا بصره سفر کردم؛ در بندر بصره، کشتی بزرگی دیدم که در آن بازرگانان معروف و اهل خیر و صلاح گرد آمده بودند. سوار کشتی شدم و به لطف پروردگار سفر را آغاز کردیم؛ از دریایی به دریایی و از جزیره‌ای به جزیره‌ای روان بودیم و از هر جایی که می‌گذشتیم، سیر و سیاحت می‌کردیم و داد و ستد پیشه می‌ساختیم و در شادی و سرور بودیم."
 

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟

درباره کتاب

درباره نویسنده

مقدمه

فصل اول

سندباد

فصل دوم

حکایت سفر اول

فصل سوم

حکایت سفر دوم

فصل چهارم

حکایت سفر سوم

فصل پنجم

حکايت سفر چهارم

فصل ششم

حکایت سفر پنجم

فصل هفتم

حکایت سفر ششم

فصل هشتم

حکایت سفر هفتم

پیشنهاد میکروکتاب بعدی

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگری از نویسنده جلال نوع پرست

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها