×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
صمیمیت زناشویی

دانلود کتاب صمیمیت زناشویی

صمیمیت زناشویی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : صمیمیت زناشویی

نویسنده : فریبا کوه نشین طارمی

ناشر : قانون یار

تعداد صفحات : 104 صفحه

شابک : 978-600-8077-17-6

تاریخ انتشار : 1395

رده بندی دیویی : 306/81

دسته بندی : خانواده و روابط اجتماعی, کتابهای روانشناسی, ازدواج و مسائل زناشویی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 18000 تومان


معرفی کتاب

" صمیمیت زناشویی"
کتاب حاضر اثری از  فریبا کوه نشین طارمی و نظارت فنی محسن فاضلی می باشد که توسط انتشارات قانون یار منتشر شده است.
خانواده محل ارضای نیازهای مختلف جسمانی و عقلانی و عاطفی است و داشتن آگاهی از نیازهای جسمی و روانی و شناخت چگونگی ارضاء آن ها ضرورتی انکار ناپذیر است. رضایت یک فرد از زندگی زناشویی به منزله رضایت وی از خانواده محسوب می شود و رضایت از خانواده به مفهوم رضایت از زندگی می باشد. صمیمیت زناشویی یک ارزیابی کلی از وضعیت رابطه ی زناشویی یا رابطه عاشقانه کنونی فرد است. صمیمیت زناشویی می تواند انعکاسی از میزان شادی افراد از روابط زناشویی ویا ترکیبی از خشنود بودن به واسطه بسیاری از عوامل مختص رابطه زناشویی باشد. محققان به هنگام مطالعه صمیمیت زناشویی درطول دوران ازدواج دریافتند که تمایل به پیروی از مسیر U شکل دارد .در طی مراحل اولیه ازدواج، رضایت زناشویی افزایش می یابد و در طی 10 تا 20 سال بعد رو به کاهش می گذارد و بعد از اینکه فرزندان خانه را ترک می کنند، زوجین مجال بیشتری برای تقویت رابطه زناشویی و صمیمیت بیشتر می یابند. علی رغم مشکلات فراوان مرتبط با حفظ و یا درمان مشکلات مربوط به حوزه روابط زناشویی مقیاسی به منظور سنجش رابطه زناشویی وجود ندارد . بیشترین تمرکز در زمینه های وابستگی در روابط زناشویی ، بر روابط خصومت آمیز بنا شده است . گزارش های بالینی حاکی از آن است که همسر آزاران (در اینجا منظور آزار رساندن به زنان است) به شدت به همسرانشان وابسته هستند . این کتاب در فصل اول به کلیات می پردازد. در فصل دوم صممیت زناشویی و سبک های دلبستگی وصمیمیت جنسی را بررسی می کند. در فصل سوم با انواع پرسشنامه های صمیمیت زناشویی و سبک های دلبستگی آشنا می شویم. فصل چهارم به رابطه بین سبک های دلبستگی و صمیمیت زناشویی می پردازد و در نهایت فصل آخر کتاب کلیه مطالب جمع بندی شده و فرضیه های متفاوتی از رابطه بین سبک دلبستگی و صمیمیت زناشویی و وابستگی خاص ارائه می دهد.
در بخشی از این کتاب میخوانیم:
" میزان صمیمیت زناشوئی میتواند ریشه درنوع دلبستگی داشته باشد. برقراری ارتباط آسان با دیگران یا دوری از مردم، در رفتار زناشوئی تاثیر می گذارد، گاهی صمیمت زیاد نیز باعث اختلاف  در زندگی زناشوئی میشود، برخی همسران از اینکه همسر خود را با دیگران صمیمی احساس کند، هراسان هستند و این عامل می تواند نارضایتی در زندگی زناشوئی پدید آورد. نظریه ی دلبستگی، انسان را به عنوان موجودی اجتماعی می نگرد که ظرفیت برقراری ارتباط با سایر انسا ن ها را دارد. یک رابطه ی امن با فردی صورت می پذیرد که نسبت به او احساس دلبستگی بشود. این ارتباط امن بیشتر با همسر شکل می گیرد و همسر شکل اولیه ی دلبستگی و منبع عمده ی امنیت و احساس آرامش است. افرادی که احساس ایمنی می کنند به همسر خود دلبستگی روشن تر، منسجم تر و پیوسته تری داشته و احساس مثبتی نسبت به خود دارند. زوجینی که دلبستگی ایمن دارند نسبت به یکدیگر متعهدتر هستند. آن ها از رابطه ی بین فردی خود بیشتر احساس رضایت می کنند و این امر سبب تداوم رابطه بین آنها می گردد. برای بسیاری از زوج ها ارتباط جنسی زمانی اتفاق می افتد که قادر باشند ارتباط لطیف تری را با یکدیگر برقرار کنند و نیازهای دلبستگی شان را پاسخ گویند. روابط جنسی جزیی از ارتباطهای عاشقانه ی زوجین است و پیوندهای  عاشقانه و صمیمیت و رضایت از رابطه ی جنسی عوامل کلیدی در دلبستگی زوجین هستند.وجود روابط صمیمانه در بین زوجین از اهمیت خاصی برخوردار است. روابط ناراضی کننده سلامت جسمانی و روانشناختی افراد را به خطر می‌اندازد و زمینه را برای مشاجره فراهم می سازد."

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات قانون یار

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
بشرااستیلایی

خوبه

1402-06-10

برچسب ها