×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
قهرمانان شمال

دانلود کتاب قهرمانان شمال

قهرمانان شمال
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : قهرمانان شمال

نویسنده : نجیب گیلانی

ناشر : احسان

مترجم : خوشنام احدی جید

تعداد صفحات : 260 صفحه

شابک : 978-600-349-348-3

تاریخ انتشار : 1396

رده بندی دیویی : 892/736

دسته بندی : رمان های خارجی, داستان های آموزنده

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : 11300 تومان


معرفی کتاب

"قهرمان شمال"
کتاب حاضر اثری از نجیب گیلانی می باشد که با ترجمه ای از علی احدی توسط انتشارات احسان منتشر شده است.
در این کتاب یک جوان دامدار فقیر و ضعیف از لحاظ ثروت و نفوذ در دستگاه‌های حاکم و عدم برخورداری از قدرت بازو و یاران اسلحه به دست و... در مقابل چماق‌داران و افراد معروف از نظر قدرت مالی و سلطه‌گری از سردمداران صهیونیزم و سرمایه‌داری غرب که در پی نفوذ به کشور مسلمان نیجریه بوده و قصد ایجاد تفرقه در بین ساکنان مسلمان آن‌جا را دارند و نهایتاً استثمار و به تاراج بردن ثروت‌های آنان را در سر می‌پرورانند، قرار می‌گیرد؛ در حالی که تنها سلاح و ادوات مبارزه‌اش در مقابل قدرت‌های نامحدود آنان، نصایح و راهکارهای استاد و مرشد پیرش است که برگرفته از اندیشه اسلام ناب محمدی بوده و به او سفارش شده است که در زندگی و رفتارش به کار گیرد. ولی در نهایت با همین سلاح ساده و در عین حال برگرفته از تمایلات و خواسته‌های فطرت پاک انسانی پس از یک دوره افت‌و‌خیز و درگیری‌های گوناگون، بر همه‌ی آن‌ها چیره شد و ضمن پیروز شدن بر آن‌ها با هدایت یکی از دختران پرستار آنان و همراه گرداندن او با خودش به عشقش هم می‌رسد.

بخشی از این کتاب می خوانیم :
"بالاخره به شهر خود همان‌جایی که ناگواری و مصیبت عمیق آنجا را فراگرفته بود و حزن و اندوه بر آن باریدن گرفته و باد یأس و ناامیدی بر آن وزیدن گرفته بود برگشتم، به شمال نیجریه جایی که قهرمانان و دلیر مردان سر به گریبان فرود آورده و سرشکسته شده‌اند، برگشتم و جایی که خشم‏های پنهان شده روی هم انباشته شده‌اند، ‌برگشتم.
تشوکوما و ارتشیان شورشی در یک نمایش ساختگی و ماهرانه تسلیم فرمان آیرونسی شده بودند، در عین حال فرمانده تلاش می‌کند تا خود را از اتفاقات جاری بی‏خبر جلوه دهد، در حالی‌که پیش همه معروف بود که این فرمانده دست پنهانی در توطئه به شهادت رسیدن احمد بیلّو و دیگر شهدای پاک دارد، و به طور ناگهانی و غافلگیرانه آن‌ها را طعمه خواسته‏های متعصبین و مزدورانشان ساخته است. و این خانه بی‏روح من است که آثاری از زندگی در آن به چشم نمی‏خورد، زندگی بسیار تلخ و منفور گشته است، دوستان همه متفرق شده و هرکدام از دیگری دلهره و ترس به دل دارد، هرگونه تجمع و گردهمایی به معنی مواجه کردن خود و همراهانت با زندان یا مرگ یا شبهه‏های خطرناک است، بعضی‏ها به مکان‌های دور دست فرار کرده و برخی‏ها هم از خواسته و آمال خود صرف‌نظر کرده و در سکوت کامل به سر می‌برند. "

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.


%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها