×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
حکایت دولت فرزانگی

دانلود کتاب حکایت دولت فرزانگی

حکایت دولت فرزانگی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : حکایت دولت فرزانگی

نویسنده : مارک فیشر

ناشر : پلک

مترجم : گروه مترجمین

تعداد صفحات : 120 صفحه

شابک : 978-964-235-061-2

تاریخ انتشار : 1389

رده بندی دیویی : 813/54

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی, داستان های کوتاه, داستان های آموزنده

نوع کتاب : PDF

قیمت نسخه الکترونیک : 10000 تومان


معرفی کتاب

 "حکایت دولت فرزانگی"

کتاب حکایت دولت فرزانگی با عنوان اصلی (The Instant Millionaire: A Tale of Wisdom and Wealth) اثری از مارک فیشر (Mark Fisher) می باشد با ترجمه گروهی از مترجمین، توسط انتشارات پلک منتشر شده است.

مارک آندره پاسانت با نام مستعار مارک فیشر متولد 1953 در کانادا است. وی در دوران نوجوانی به بیماری هایی از قبیل تب رماتیسمی و ناراحتی قلبی دچار شد. این بیماری ها باعث شد که مارک فیشر فردی گوشه گیر و تنها باشد. اما این تنهایی باعث شد که روح نویسندگی در وی پرورش یابد. فیشر تا 31 سالگی فرصتی برای نویسندگی نیافت. در این سن او تصمیم گرفت که شغل خودر را رها کرده و به صورت حرفه ای نویسندگی را دنبال کند. چاپ اولین کتاب او مور قبول هیچ ناشری قرار نگرفت و مجبور شد خودش کتاب را چاپ کند که موفقیت چندانی نداشت. در چاپ کتاب بعدی از کمک مشاوری به نام کتی میلر استفاده کرد و به توصیه این مشاور در چاپ کتاب از نام مستعار خود یعنی مارک فیشر استفاده کرد. کتاب میلیونر تا کنون بیش از دو میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است.

حکایت دولت فرزانگی که با نام حکایت دولت و فرزانگی هم شناخته می شود، یکی از مشهورترین کتابهای قرن اخیر است. این کتاب در حوزه روانشناسی و موففقیت می باشد و مباحثی از قبیل ثروتمند شدن و موفقیت را در قالب حکایت و به صورت داستانی بیان می کند. کتاب دولت فرزانگی روایت جوانی است که در یک شرکت تبلیغاتی مشغول به کار است. ولی از شغل خود ناراضی است. به همین علت به دنبال مسیری برای رهایی از این وضعیت است. او ابتدا برای درخواست راهنمایی و کمک نزد عموی خود می رود، اما عموی این مرد، وی را به فرد دیگری به نام میلیونر آنی معرفی میکند. مرد جوان در کنار این فرد نکات فراوانی را می آموزد.

 

فهرست مطالب

عنوان  صفحه
فصل اول – حکایت مرد جوانی که با فامیل ثروتمندش مشورت کرد  
فصل دوم- حکایت تلافی مرد جوان با باغبان پیر  
فصل سوم- حکایت جوانی که قرار گرفت لحظه را دریابد و خطر کند  
فصل چهارم- حکایت جوانی که زندانی شد  
فصل پنجم- حکایت آموزش ایمان  
فصل ششم- حکایت آموزش  
فصل هفتم- حکایت ارزش تصویر از خود  
فصل هشتم- حکایت کشف نفوذ  
فصل نهم- حکایت نخستین آشنایی با دل گل سرخ  
فصل دهم- حکایت بر تسلط ناخودآگاه  
فصل یازدهم- حکایت بحث درباره قاعده اعداد  
فصل دوازدهم- حکایت یادگیرینیک بختی و زندگی  
فصل سیزدهم- حکایت آموزش بیان خواستهها در زندگی  
فصل چهاردهم- حکایت کشف راز گل سرخ  
فصل پانزدهم- حکایت لحظه آخر، وداع

نقد و بررسی کتاب دولت فرزانگی

درباره کتاب دولت فرزانگی

کتاب دولت فرزانگی (The instant Millionarie- a Tale of wisdom and Wealth) نوشته ی مارک فیشر یکی از بهترین کتاب ها در حوزه موفقیت و روانشناسی ثروت است. کتاب در قالب داستان و با لحنی سرگرم کننده، راهکارها و اصول کاربردی موفقیت را در کسب ثروت به خوانندگان ارائه می دهد.

این کتاب تا چندین سال در فهرست پرفروش ترین کتاب های آمریکا و دنیا قرار داشته است به طوری که در ایالت متحده آمریکا صد و پنجاه هزار نسخه از این کتاب به فروش رسیده است. همچنین این اثر به بیست و یک زبان مختلف ترجمه شده است. این کتاب توسط انتشارات پلک با همراهی جمعی از مترجمین، در سال 1389 ترجمه و چاپ شده است.

در کتاب، نویسنده به راهکارهای ضروری مثل جسارت، تعیین دیدگاه و استفاده درست از قدرت بی حد و اندازه ی ذهن اشاره می کند و نویسنده مفاهیمی مهم و کاربردی مطرح می کند که خواننده را به ثروت واقعی نزدیک می کند.

 

خلاصه ی کتاب دولت فرزانگی

حکایت دولت فرزانگی درباره ی جوان 32 ساله ای است که از شغل فعلی اش خسته و بیزار شده و به دنبال راهی می گردد تا درآمد خود را افزایش دهد؛ اما در مسیر با مشکلاتی مواجه می شود. او نزد عموی ثروتمندش می رود و از او پول می خواهد؛ اما عمویش از دادن پول به او خودداری می کند و به جای این کار جوان را به شهری دور افتاده که باغبانی سالمند به نام "آنی" در آن زندگی می کند، می فرستد.

در ادامه ی داستان جوان، با پیرمردی باهوش و میلیونر آشنا می شود. پیرمرد درس ها و نکاتی را به جوان می آموزد تا او با ذهنیت یک فرد میلیونر آشنا شود. او 15 حکایت کوتاه که در داستان برای جوان آماده شده است شامل 15 بخش مثل؛ حکایت به حبس افتادن جوان، حکایت آموزش ایمان، حکایت آموزش تمرکز بر هدف، حکایت ارزش تصویر از خود و حکایت کشف نفوذ کلام و ... را برای جوان بازگو می کند. در واقع نویسنده به شکل داستانی نکات مختلف روانشناسی و ثروت را با زبان ساده و تاثیرگذار به مخاطب ارائه می دهد.

 

درباره نویسنده

مارک آندره پوسانت (Marc Andre Poissant) با نام مستعار مارک فیشر در 13 مارس 1953 در مونترال کانادا به دنیا آمد. او بین سال های 1972 و 1974 ادبیات و فلسفه را در دانشگاه مونترال خوانده و بعد از سال 1974 تا 1978 به تدریس یوگا پرداخت. او مدیر تحریریه مجله ی کبکُ و عضو انجمن نویسندگان این مجله است. اکنون او به همراه خانواده اش در مونترال زندگی می کند و کتاب هایی در زمینه ی موفقیت می نویسد.

مارک فیشر

مارک فیشر حرفه ی نویسندگی خود را با نوشتن شعر و رمان آغاز کرد و در سال 1988 اولین کتاب خود با نام مردی که می خواست میلیونر شود، منتشر کرد. او سپس کتاب میلیونر را در سال 1997 منتشر کرد که موفقیت زیادی را به همراه داشت. معروفترین کتاب او در ایران دولت فرزانگی است.

از دیگر کتاب های فیشر می توان به؛ وصیت نامه ی میلیونر، حکایت آنکه دلسرد نشد، گلف باز و میلیونر اشاره کرد. او جمله ی معروفی دارد که می گوید:"برای شروع باید باور داشته باشی که می توانی سپس با اشتیاق شروع کنی."

 

درس هایی که از کتاب دولت فرزانگی می آموزیم؟

هر کدام از این 15 فصل کتاب دولت فرزانگی حاوی درس هایی است که می تواند به هر کدام از ما کمک کند تا زندگی خود را متحول کنیم:

 1. استفاده از تجربیات دوستان می تواند ما را به سمت ثروتمند شدن راهنمایی کند. عموی پسر به طور مستقیم به او کمک نمی کند؛ اما راهی به او نشان می دهد که به وسیله ی آن می تواند به ثروتی که خواهان آن است، دست پیدا کند. در واقع به او ماهیگیری یاد می دهد.
 2. اهمیت علاقه به کسب و کار و خواستن برای ثروتمند شدن. جوان 32 ساله به آدرسی که عمویش می دهد می رود و با پیر آشنا می شود. اولین درسی که پیر به او می دهد این است که اگر واقعا می خواهد ثروتمند شود، باید اصرار بورزد:

"بیشتر مردم می ترسند چیزی بخواهند و زمانی که چیزی را می خواهند، به اندازه ی کافی اصرار نمی ورزند و این خطا است."

دومین درسی که به او می دهد این است که تمام افراد ثروتمند به کسب و کار خودشان اشتیاق دارند و علاقه به کسب و کار اهمیت دارد. اگر شما کاری را از روی علاقه انجام ندهید، هر چقدر هم تلاش کنید، موفق نخواهید شد. تلاش و علاقه در کنار هم می تواند عامل موفقیت شود.

 1. زمان مطلوب برای عمل همین حالا است. بعضی افراد با خود قرار می گذارند که هر وقت شرایط عالی شد، دست به اقدام بزنند. این شرایط عالی هیچ وقت برای شما فراهم نمی شود. همه ی ما باید بدانیم که زمان مطلوب برای عمل اکنون است و حواله دادن کار به زمان نامعلوم؛ هیچ نتیجه ای را به همراه نخواهد داشت.
 2. هر چه را که می خواهی به آن برسی، بنویس. هرگاه در زندگی خواستید که ثروتمند شوید باید رقم مورد نظر و زمانی که می خواهید به آن دارایی دست پیدا کنید را روی کاغذ بنویسید. اکثر افرادی که به دنبال ثروت هستند، از جادوی نوشتن خبر ندارند. دولتمند کتاب از جوان می خواهد مبلغی مورد نظرش را که می خواهد تا پایان سال به آن دست پیدا کند، روی کاغذ بنویسد. پس از آن به او گفت که اکنون زمان کارکردن روی خویشتن فرا رسیده است.

رسیدن به هدف

 1. آنچه بر تو می گذرد، نتیجه چیزی است که در تو می گذرد. رقمی که افراد روی کاغذ می نویسند، بیانگر ارزشی است که برای خودشان قائل هستند. هر چقدر افراد به خود و توانایی هایشان بیشتر اعتماد داشته باشند، رقم بیشتری را بر روی کاغذ می نویسند. جمله ی مهمی در این کتاب وجود دارد:

"بزرگترین محدودیت ها، حدودی است که انسان به خویشتن تحمیل می کند و بزرگترین مانع کامیابی، مانع ذهنی است."

بنابراین اگر می خواهیم ثروتمند شویم باید درون خود را غنی و ثروتمند سازیم.

 1. کلمات می توانند قدرتمندترین ابزارها برای رسیدن به اهداف باشند. یکی از مهمترین فصول کتاب فصل قدرت و نفوذ کلام است. هرچه منش انسان نیرومندتر باشد، اندیشه هایش قدرت بیشتری می گیرند و وقتی اندیشه ها قدرت گرفت، دیگر هیچ چیز توان مقابله با آن ها را ندارد.
 2. سخت کوشی به تنهایی شما را ثروتمند نخواهد کرد. اولین اصل برای هدف ثروتمند شدن، این است که باید مسیر خود را بسنجید و ببینید آیا به اندازه ی تلاشی که می کنید، درآمد کسب می کنید؟
 3. رویاهای بزرگ با تفکرات کوچک محقق نمی شوند. یکی از مهمترین پندهای کتاب این است که قانع نباشیم. اگر شما رویاهای بزرگی در سر دارید، به کمترین اهداف و دست آوردها قانع نشوید:

"بیشتر مردم رویاهای بزرگی دارند؛ اما وقتی به یک رویای کوچک دست پیدا می کنند، دیگر اصرار نمی ورزند و راضی می شوند."

رویاهای بزرگ

 

 1. هدف گذاری دقیق مسیر را روشن می کند. بسیاری از افراد در کارشان بسیار تلاش می کنند؛ اما نمی توانند به اهدافشان برسند چون دائم از شاخه ای به شاخه ی دیگر می روند. آن ها اهداف زیادی در سر دارند؛ اما همزمان نمی توانند به همه ی آن ها دست پیدا کنند.
 2. قدردان و شکرگزار تمام نعمت ها باشیم.
 3. اگر ندانی به کجا می روی، معمولا به جایی نمی رسی.
 4. تمرکز یکی از مهمترین کلیدهای کامیابی است. واقع گرایی اهمیت فراوانی دارد و به ما کمک می کند که یک زندگی ارزشمند برای خود بسازیم.

 

کلید خوشبختی و شادمانی

بر اساس کتاب دولت فرزانگی وقتی که دنبال ثروت هستیم، نباید این واقعیت را از یاد ببریم که اگر شادمانی و خوشبختی را از دست بدهیم، همه چیز را از دست داده ایم. افراد ثروتمندی هستند که واقعا خوشبخت نیستند و تنها ثروتمند هستند. آن ها از جهات دیگر دچار مشکل هستند.

کلید خوشبختی در پاسخ به این دو سوال است:

 1. اگر قرار بود همین امشب بمیرم آیا می توانستم در لحظه ی مرگ به خودم بگویم که همه کارهایی که امروز قرار بود انجام بدهم را انجام داده ام؟
 2. اگر فردا قرار بود، بمیرم برنامه فردا را عوض نمی کردم و به کار دیگری مشغول نمی شدم؟

مهمترین درسی که مارک فیشر به خواننده در این کتاب می دهد، تعهد است. هر انسانی باید نسبت به رویاها و آرزوهایش متعهد باشد و با سستی و آوردن بهانه های واهی فرصت را از دست بدهد. فرصت عمر کوتاه است و شاید امروز آخرین روز باشد پس باید بهترین خودمان باشیم.

 

نقد ادبی

کتاب دولت فرزانگی در حوزه ی کتاب های روانشناسی، خودشناسی و خودسازی قرار می گیرد. وجه تمایز این کتاب نسبت به کتاب های دیگر در این حوزه، وجود روایت است. مارک فیشر از توانایی داستانگویی خود استفاده می کند تا مفاهیم و تجربیاتی که در باب کسب ثروت و پیشرفت به دست آورده، در قالب داستان و روایتی شیرین به مخاطب انتقال دهد.

دولت فرزانگی

نویسنده به درستی دغدغه ی جوانان را کشف کرده است. چه کسی است که دوست ندارد قدرتمند و ثروتمند شود؟ او شخصیت اصلی داستان خود را جوانی 32 ساله در نظر گرفته، او سه دهه از زندگی خود را گذرانده و به آرزوهای خود نرسیده و عمرش را صرف کاری کرده که از آن متنفر است؛ اما او نقطه ای در زندگی اش تصمیم می گیرد که این روند رو به زوال را متوقف کند و دست به عمل بزند. از اینجا او تبدیل به یک شخصیت می شود؛ اما رسیدن به هدف نمی تواند راحت باشد و او باید از موانع زیادی بگذرد. نویسنده موانع پیش روی او را در 15 فصل بیان می کند و فائق آمدن بر هر کدام برای او حاوی یک درس برای رسیدن به هدفش است. او در پایان به هدف خود دست پیدا می کند که جایزه ی تلاش، علاقه و پیگیری او در راه است.

 

نتیجه گیری

کتاب دولت فرزانگی رازهای عجیب و غریب برای ثروتمند شدن را در قالب داستان بیان می کند. اگر واقعا به دنبال ثروتمند شدن هستید و از سختی راه نمی ترسید، این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

انتشارات پلک توسط جمعی از مترجمان کتاب فرزانگی را منتشر کرده است امکان دسترسی به این کتاب در سایت کتابچین فراهم است.

کتاب حکایت دولت فرزانگی

 

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

ویدئوهای مرتبط با کتاب

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
amir mohammad

عالی

1400-12-08

علی اکبر امیری

من که خوشم اومد

1400-11-17

fatane

با خوندن این کتاب اهدافتون بزرگتر میشه دیگه هدف گذاریهاتون چند قدم جلوتر نیست بزرگتر میشه و سعی و تلاشتونم چند برابر

1400-08-25

masume.kahani

مطالبش در مورد ضمیر ناخود آگاه و تاثیر گذاشتن روش خیلی جالب بود

1400-08-24

maryam

ترجمش خوب نبود در کتابچین از ترجمه های دیگه هم موجوده ازاونا استفاده کنین

1400-08-22

hasan

با توجه به اینکه غلط املایی زیاد داشت باید رایگان ارائه می شد اینجور کتاب با این تایپ توهین به خوانندگان هست

1400-08-16

پرویز

انگیزه گرفتم ازش و پرقدرت دارم به سمت اهدافم جلو میرم بخونین شک نکنین

1400-07-17

soolmaz-akbari

اینکه از داستان برای بیان نکات استفاده کرده از خستگی و کسالت جلوگیری میکنه

1400-07-12

دانیال شهباززاده

به نظر من با بقیه کتاب های انگیزشی دیگه زیاد توفیری نداشت همه مثل هم هستند تقریبا نکات همه یکسان شده باید ها و نبایدهایی که فقط شیوه بیانش تغییر میکنه وگرنه همه یک کرباسن

1400-07-10

سیامک تاج الدین

من ترجمه خانم گنجی پور از انتشارات فرهنگ عامه را خوندم خیلی روان تر بود و همچنین ویراستاری شده بود

1400-05-30

مهوش فتاحی

این کتاب و باید چند بار خوند یکبار کمه

1400-04-22

milad-mesbah

5ستاره میگیره ولی غلطهای املایی زیادش 2 ستاره ازش کم میکنه پس 3ستاره با عشق تقدیم این کتاب

1400-04-02

مریم ساسانی

تاثیر کلام ونفوذ کلمه را بخوبی داره نشون میده

1400-03-26

فهیمه کلامی

جالب بود داستانهای خوبی داشت و آموزنده

1400-03-11

مرتضی نامی

اقا این اشتباهات تایپیش ادمو دیوانه میکنه انداختمش کنار

1400-02-29

پریناز خاتون زاده

یک کتاب روان و شیوا برای کسانیکه دنبال کتاب های انگیزشی هستند

1400-02-13

پدارم رضازاده

نیاز شدید به ویراستاری داره لطفا یک بازنگری بکنین غلطهای املاییش وحشتناکه

1399-12-20

مجید ماجدی

نویسنده با داستان جالبی که مطرح کرده میخواد دستورالعمل هایی را معرفی کنه که خواننده از اون ها برای تغییر نگرشها و اهدافش استفاده کنه

1399-12-12

نازنین ایرانی

غلط املایی زیاد داره وگرنه کتاب خوبی هست

1399-12-06

برچسب ها