×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
دختران جسور 1

دانلود کتاب دختران جسور 1

دختران جسور 1
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : دختران جسور 1

نویسندگان : النا فاویلی, فرانچسکا کاوالو

ناشر : نسل نو اندیش

مترجم : مینا رمضانی

تعداد صفحات : 184 صفحه

شابک : 978-964-236-905-8

تاریخ انتشار : 1396

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی, داستان های کوتاه

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 29900 تومان


معرفی کتاب

"دختران جسور(1)"

کتاب حاضر با عنوان اصلی (Good night stories for rebel girls) اثری از النا فاویلی (Elena Favilli) و فرانچسکا کاوالو (Francesca Cavallo) می باشد که با ترجمه ای ازمینا رمضانی ، توسط انتشارات نسل نو اندیش منتشر شده است.

این کتاب در رابطه با سرگذشت دختران موفقی است که از پس محدودیت ها و مشکلاتشان به موقعیت های بالا و موفقی رسیده اند. آن ها در برابر ناملایمات ایستاده اند و دنیا را دگرگون کرده اند. این کتاب سرشار از داستان های الهام بخش و واقعی است که هر دختری آرزو می کند کاش زودتر با آن آشنا می شد چرا که الگوی بسیار موفقی برای آنها می تواند باشد. از جمله داستان های این کتاب می توان به الیزابت اول و سرنا ویلیامز و شصت تصویر از نقاشان جهان، نام برد.

 

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

" او فقط می‌توانست یک کیف کوچک همراه خود ببرد، زیرا تمام فضای داخل هواپیما با سوخت پر شده بود. پرواز او به‌خوبی پیش می‌رفت و انتظار داشت در یک جزیره کوچک فرود بیاید؛ اما هیچ‌وقت به آنجا نرسید. امیلیا در آخرین تماس رادیویی خود گفته بود که بالای ابرها در حال پرواز است و بنزینش دارد تمام می‌شود. هواپیمای او در نقطه‌ای از اقیانوس آرام ناپدید شد و هرگز پیدا نشد."

 

فهرست مطالب


آدا لاولیس
الیک و‌یک
آلفانسینا استرادا
امینه غریب‌فکیم
امیلیا ارهارت
امنا الحداد
آنا مکاسینسکی
آنا پولیت‌کاوزکایا
آرتمیزیا جنتیلسکی
اشلی فایولک
آسترید لیندگرن
بالکیسا چیبو
برندا چپمن
خواهران برونته
کاترین بزرگ
شولیتا کلایمرز
کلودیا راجرینی
کلئوپاترا
کوکو شنل
کورا کورالینا
الیزابت اول
یوفروزینا کروز
اویتا پرون
فادومو دیب
فلورانس نایتینگل
فریدا کهلو
گریس هاپر
گریس اومالی
هریت توبمن
حتشپسوت
هلن کلر
هیلاری رادهام کلینتون
هیپاتیا
ایرنا سندلروا
ایزابل آلنده
جاکوت دیلاهای
جین آستن
جین گودال
جسیکا واتسون
جیل تارتر
جنیگو
جولیا چایلد
کیت شیپارد
لاکشمبی بای
لیلا  لومباردی
لازن
می سی. جمیسون
ملاله یوسف‌زی
منال‌ شریف
مارگارت همیلتون
مارگارت تاچر
مارگریتا هاک
ماریا مونته‌سوری
ماریا رایشه
ماریا زیبلا مریان
ماری کوری
ماری انینگ
ماری ادواردز واکر
ماری کوم
ماتیلدا مانتویا
مایا آنجلو
مایا گابیرا
ملبا لسیتون
میشل اوباما
میلو کاسترو زالداریاگا
خواهران میرابال
نانسی ویک
ننی از گروه مارونز
نلی بلی
نتی استیونز
پولیکارپا سالاواریاتا
ریتا لوی مونتا‌لچینی
رزا پارکس
روت بیدر گینزبرگ
روت هارکنس
سِئوندِئوک سیلا
سرنا و ونوس ویلیامز
سیمون بایلز
تامارا د لمپیکا
ویرجینیا وولف
وانگ ژنی
وانگاری ماآتای
ویلما روداُلف
شیان ژانگ
ویا آسانتوا
یوکو اونو
یُسرا ماردینی
ضحی حدید
 

درباره ی نویسنده

النا فاویلی درسال 1982 در ایتالیا به دنیا آمده است. کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز اثر دیگری از این نویسنده است. این کتاب به زبان های مختلف ترجمه شده و فروش خوبی داشته است. فاویلی تاکنون با مجله های متعددی همکاری داشته است. و مجلات خبری دیجیتال را در سطح جهان مدیریت کرده است.

 

نویسنده ی اثر دختران جسور

 

نقد و بررسی کتاب دختران جسور 1

این اثر با داستان زندگی ریاضی دان جسوری به نام آدا شروع می شود. زندگی شگفت انگیز آدا با یک مهمانی ساده و آشنایی او با ریاضی دان خبره شروع می شود. قبل از اینکه دنیای فناوری پیشرفت داشته باشد و کامپیوتر های مدرن ساخته بشوند از ساخت دستگاهی حرف می زد که بتواند موزیک بنوازد و حروف الفبا را به خوبی نشان دهد.

خواندن زندگی تک تک دخترانی که باور کرده اند آفریده شده اند برای خلق کردن، نور امیدی در در خواننده ایجاد می کند. شاید برای مخاطب فقط در حد یک نوشته باشد و یک رویای شیرین اما شکیبایی این دختران و اراده ی قوی که از خود نشان داده اند اثر زیبایی در صفحه ی زندگی خود خلق کرده اند.

نویسنده با روایت زندگی الیک مرز های بین ناامیدی و ناتوانی را شکسته است. الیک مدل برتری بود که در روستایی زندگی می کرد بدون امکانات و رفاه. متاسفانه با شروع جنگ زندگی الیک متحول شد و خانواده ی شادشان روزهای سخت و غیر قابل تحملی را سپری کردند. مدتی مادر الیک با فروختن نمک، زندگی شان را اداره کرد ولی بعد از مدتی تصمیم گرفتند به لندن بروند. بر حسب اتفاقاتی الیک توانست به یک مدل متفاوت تبدیل بشود و به دختران ثابت کند که همه ی دختران زیبا هستند.

امینه غریب فکیم رئیس جمهور و دانشمندی که علاقه ی شدیدی به گیاهان نیز داشت و همیشه در حال جمع آوری اطلاعات در مورد آنها بود. گیاهان را زنده می دانست و معتقد بود که اگر درختان یک جنگل قطع شود ما دگیر آزمایشگاه نخواهیم داشت. او در زمان خود توانست با اراده ی قوی برای کشورش و مردمش بجنگد.

محتوای کتاب گویای قدرت واقعی زنان است، قدرتی که می تواند جهانی را دگرگون کند. آرتمیزیا دختری زیبا و نقاشی ماهری بود که از دوران کودکی در نزد پدر خوب آموزش دیده بود. علی رغم مشکلاتی که آرتمیزیا در زندگی خود داشت اما باز تسلیم سرنوشت نشد و به راه خود ادامه داد. همین صبوری باعث شد تا نامش در تاریخ ثبت شود. آرتمیزیا جنتیلسکی یکی ازبزرگترین نقاشان دوره ی خود است.

در این اثر داستانی روایت می شود که مفهوم آزادی و عدالت خواننده را متحیر می کند. شجاعت پولیکارپا ستودنی است. زن جوان و جسوری که به عنوان خیاط وارد خانه های سلطنت طلبان می شد و از برنامه های آنها اگاهی پیدا می کرد. بعد از مدتی از طریق پیکی که حامل خبری برای پولیکارپا بود هویت اش لو رفت و دستگیر شد. از او خواستند اسم دوستانش را لو بدهد تا بتواند زنده بماند اما پولیکارپا به آنها گفت « من یک زن جوان هستم و شما نمی توانید مرا بترسانید ». هنوز این بانوی قوی الگویی برای مردم کلمبیا و مردم جهان است که بدون ترس برای عدالت می جنگند.

 

داشتن اراده ی قوی از توصیه ی النا فاویلی

 

نتیجه گیری از کتاب دختران جسور 1

این کتاب سرشار از قدرت است، قدرت زنانه ای که در بند بند نوشته های این اثر حس می شود. بسیاری از زنان اعتماد بنفس خود را در اجتماع و خانواده از دست داده اند. این کتاب شاید جرقه ای باشد برای بیدار کردن روح خسته ی آنها تا باور کنند با وجود محدودیت ها می توان شکوفه زد، می توان رشد کرد. تکیه گاه مهم است اما می توان تکیه گاه خود بود و از جا برخاست برای انقلابی جدید در زندگی خود تلاش کرد.

این کتاب می آموزد که باید خطر کرد، باید ادامه داد و از پا نیفتاد همیشه شرایط برای افراد موفق مهیا نبوده بلکه آنها خود شرایط را ایجاد کرده اند تا بتوانند گام های بزرگی در زندگی بردارند. همه ی داستان های این اثر محدودیت های جنسی را برای زنان موفق را ریشه کن می کند چرا که دختران هم می توانند قوی ترین خود باشند.

به امید روزی که همه ی زنان سرزمینم با جسارت کافی بتوانند زندگی خوش و آینده ای درخشان برای مملکت خود بسازند.

 

به قلم : مهدیه سلمانی

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها