×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
زندگی تو را دوست دارد

دانلود کتاب زندگی تو را دوست دارد

زندگی تو را دوست دارد
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : زندگی تو را دوست دارد

نویسندگان : لوئیز هی, رابرت هولدن

ناشر : نسل نو اندیش

مترجم : مهدی قراچه داغی

تعداد صفحات : 176 صفحه

شابک : 978-964-236-736-7

تاریخ انتشار : 1394

رده بندی دیویی : 158/

دسته بندی : خودشناسی و خودسازی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 19900 تومان


معرفی کتاب

"زندگی تو را دوست دارد" / هفت اقدام معنوی برای رسیدن به شفا در زندگی
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Life loves you) اثری از لوئیز هی (Louise Hay) و رابرت هولدن (Robert Holden) می باشد که با ترجمه ای از مهدی قراچه داغی، توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است.
هر کدام از ما یک تصویر ذهنی داریم، ضمیری داریم که امیدواریم دوست‌داشتنی باشد. کتاب زندگی تو را دوست دارد؛ از شما می‌خواهد به اعماق وجودتان بروید و به طبیعت راستین خود برسید. در اینجا گنجینه مدفون شما قرار دارد. اینجا مکانی است که ما خویشتن شرطی نشده خود را ملاقات می‌کنیم. این همان ضمیری است که زندگی آن را دوست دارد. بررسی و جست‌وجوی عشق، طبیعتی نامحدود دارد. هر چقدر بگذاریم که زندگی ما را دوست داشته باشد، بیشتر می‌توانیم آن ‌کسی که واقعاً هستیم، باشیم. باید موانع رسیدن به عشق را از میان برداریم و آن‌قدر به جلو برویم که تنها عشق باقی بماند. عشق ماهیت راستین ماست. عشق آن‌ چیزی است که به‌وسیله آن دلمان را ابراز می‌کنیم. عشق مقصود روح و روان ماست. ما از آن جهت در این دنیا هستیم که به دنیا عشق بورزیم. اینجا هستیم که عشق را به هراس ترجیح ‌دهیم. این روند هدیه‌ای است که ارزانی خود و دیگران می‌کنیم.

در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" لوئیز در طول یک همایش پنج روزه، به مردان شرکت‌کننده گفت: «کار با آینه در شروع برایم دشوار نبود. برای من دشوارتر از هر کاری گفتن دوستت دارم لوئیز بود. اشک‌های بسیاری ریختم، به تمرین فراوانی نیاز داشتم. در برابر گفتن دوستت دارم به خودم مقاومت داشتم؛ اما دوام آوردم و اکنون خوشحالم که این اتفاق افتاد، زیرا کار با آینه زندگی مرا متحول کرده است.» در آن همایش 150 نفر شرکت کرده‌ بودند. همه آن‌ها به تمام کلمات لوئیز توجه داشتند. در جمع حاضران بسیاری از آن‌ها روان‌شناس، روان‌درمانگر و مربیانی بودند که به‌طور شخصی و به‌عنوان بخشی از حرفه خود با آینه کار می‌کنند. لوئیز به‌عنوان بخشی از یادگیری خود در همایش شرکت کرده بود، اما وقتی به مبحث کار با آینه رسیدیم، از فرصت استفاده کردم و از لوئیز خواستم که برای ما حرف بزند و خوشبختانه او با خوشحالی دعوت مرا پذیرفت. لوئیز درباره موفقیتش در زمینه کار با آینه سخن می‌گوید: «یکی از روزها تصمیم گرفتم تمرین کوچکی انجام دهم. در آینه نگاه کردم و به خودم گفتم؛ من زیبا هستم و همه مرا دوست دارند. البته در شروع آن را باور نکردم؛ اما با خودم شکیبا بودم. دیری نگذشت که این کار ساده‌تر شد. در بقیه ساعات روز به هر جایی که می‌رفتم، به خود می‌گفتم؛ من زیبا هستم و همه مرا دوست دارند. این عبارت تبسمی بر لبانم می‌نشاند. به‌راستی که شگفت‌انگیز بود که دیگران چه واکنشی به من نشان می‌دادند. همه به‌شدت مهربان شدند. آن‌ روز معجزه‌ای را تجربه کردم که معجزه دوست داشتن خود بود.»"

فهرست مطالب

مقدمه

فصل اول: نگاهی در آينه

فصل دوم: تأیید زندگی

فصل سوم: شادمان زندگی كنيد

فصل چهارم: بخشیدن گذشته

فصل پنجم: سپاسگزار باشيد

فصل ششم: بياموزيد كه دريافت كنيد

فصل هفتم: التيام بخشيدن آينده

پی‌ نوشت

زندگی نامه نویسندگان اثر زندگی تو را دوست دارد

لوئیز هی متولد سال 1926 که در کشور آمریکا به دنیا آمده است. خانم هی یک نویسنده و سخنران انگیزشی است. انتشارات "خانه هی" توسط خانم هی بنیان گذاری شده است. زندگی بانو هی پر از فراز و نشیب بوده است اما این بانوی توانمند با تمام مشکلات مقابله کرد و توانست زندگی را با تمام بدی هایش عاشقانه به سر انجام برساند. در سال 2017 این بانوی هنرمند دار فانی را وداع گفت.

این اثر توسط رابرت هولدن و لوئیز هی نوشته شده است.

آثار نویسنده ی زندگی تو را دوست دارد

کتاب های شفای زندگی، 21 روز برای رسیدن به تحول، زنان توامند، همه چیز خوب است، همه چیز عالی است، آفرینش سلامتی و دیگر کتاب های این هنرمند که ذهن خواننده را به سمت امیدواری و پیروزی سوق می دهد.

 

خانم لوئیز هی نویسنده اثر زندگی تو را دوست دارد

 

نقد و بررسی کتاب زندگی تو را دوست دارد

کتاب زندگی تو را دوست دارد اثر لوئیز هی و رابرت هولدن. این کتاب نوشته ی مشترک است، از گفته گو های این دو نویسنده ی بزرگ درباره ی زندگی و دوست داشتن زندگی.

کتاب با گفتمانی روان و آرامش بخش شروع می شود. دو نویسنده با هوشیاری تمام گفتگو می کنند و اطرافیان توجه می کنند و عاشقانه زندگی می کنند و زندگی کردن و زندگی را دوست داشتن را به خانواده می آموزند.

چهره ای نو از زندگی دوست داشتنی را ترسیم می کنند. به گونه ای به زندگی نگاه می کنند که دوستی مداوم و مستمر بین انسان و زندگی جاری باشد. لوئیز هی در فصل پایانی از شعف و شادمانی خود در مقابل نوشتن کتاب بیان می کند و می گوید «من هیجان زده و بی قرارم، همه روزه به خودم خاطر نشان می کنم که زندگی مرا دوست دارد. من در ایمنی به سر می برم، زندگی خوبی ها را برای من می خواهد».

 

شکرگزاری از توصیه ها خانم لوئیز هی

 

مخاطب کتاب مانند شاگردان دو نویسنده است که بر سر درس مدرسه ی زندگی شرکت می کنند و درس می گیرند. خواندن این کتاب انسان را با تصویری نو از زندگی آشنا می کند.

فصل اول؛ نگاهی در آیینه را بررسی می کند براساس این اصل تجربه ی ما از دنیا بازتاب رابطه ی ما با خودمان است. اصل مورد نظر در فصل اول؛ من دوست داشتنی هستم است. وقتی خودمان را دوست نداشته باشیم زندگی هراس انگیز است، نویسنده تاکید می کند که شجاع باشید و شکرگزار.

فصل دوم؛ «زندگی تان را تایید کنید» در این فصل نویسندگان در مورد ایام مدرسه بحث می کنند. در طول فصل توضیح می دهند که چگونه به ما یاد داده اند که دنیا را ببینیم.

فصل سوم؛ توصیه می شود، شادی را جستجو کنید زیرا زندگی عاشق شماست. زندگی همیشه الهام بخش است. انسان گاهی آنقدر درگیر خود می شود که موضوع را فراموش می کند و چشم واقع بین اش را می بندد.

فصل چهارم، «گذشته را فراموش کنید» این فصل موانعی را بررسی می کند که بر سر راهتان قرار می گیرد تا زندگی را دوست نداشته باشید.

فصل پنجم؛ «سپاس گزاری» دو نویسنده در طی این فصل به اصل اعتماد یعنی سپاس گزاری تاکید دارند و بحث می کنند. اعتماد داشتن اصل اساسی از کودکی تا پیری است.

فصل ششم؛ این فصل به اصل دریافت اشاره دارد، دریافت عشق و دوستی از سوی زندگی. چگونه زندگی شما را دوست دارد و به شما عشق می ورزد.

فصل هفتم؛ «شناخت آینده» این فصل حسن ختام کتاب است درباره ی شناخت آینده. دریافتن اینکه ما تا چه اندازه رفتار دوستانه با زندگی داریم؟ انسان باید آینه ی پر مهر جهان باشد. هدف از دوست داشتن زندگی لذت بردن از زندگی است.

 

اثر زندگی تو را دوست دارد و تاثیر آن در عشق به زندگی

 

نتیجه گیری کتاب زندگی تو را دوست دارد

زندگی نامه خانم لوئیز هی و نوشته هایش در این کتاب به اندازه ای مرا تحت تاثیر قرار داد که با تمام وجود احساس کردم زندگی هر چند سخت می تواند عاشقانه نیز باشد.

کتاب درباره ی هفت اقدام برای رسیدن به شفا در زندگی بحث می کند. دو نویسنده طی گفتمانی جذاب متن کتاب را پیش می برند. کتاب در تمام سطوح مخاطب را به دوستی با زندگی دعوت می کند. انسان تجلی آفرینش است. خواندن این کتاب تمرین معنوی است، تمرینی برای دوستی با زندگی.

لُب مطلب کتاب این است که هدف فقط این نیست که زندگی ما را دوست داشته باشد ما هم باید زندگی را دوست داشته باشیم و عاشقانه به زندگی عشق بورزیم.

 

منابع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Louise_Hay

 

به قلم: مهدیه سلمانی

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها