×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
هنر موفقیت در ارائه محصول

دانلود کتاب هنر موفقیت در ارائه محصول

هنر موفقیت در ارائه محصول
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : هنر موفقیت در ارائه محصول

نویسنده : جری ویسمن

ناشر : نسل نو اندیش

مترجمان : محمدابراهیم گوهریان, مریم خیردست

تعداد صفحات : 430 صفحه

شابک : 978-964-236-241-7

تاریخ انتشار : 1389


معرفی کتاب

"هنر موفقیت در ارائه محصول" / مجموعه کتاب های تجارت جهانی (19) 

کتاب حاضر با عنوان اصلی (Presenting to win) اثری از جری ویسمن (Jerry Weissman) می باشد که با ترجمه ای از محمد ابراهیم گوهریان و مریم خیردست، توسط انتشارات نسل نو اندیش منتشر شده است.

جری ویسمن  به شما نشان می‌دهد چگونه حقایق گزارش گونه را تبدیل به ماجراهای مستدلی كنید كه به‌دقت بر آنچه چه چیزی بیشترین اهمیت را دارد، متمركز شود یعنی چه نفعی برای شنونده دارد. معرفی به قصد برنده شدن به‌سرعت با استقبال و فروش بالا در سراسر دنیاروبرو شد به گونه‌ای که این كتاب اكنون به ده زبان ترجمه شده است! در این چاپ جدید ویسمن نشان می‌دهد چگونه از قدرت بی‌سابقه برای معرفی‌های مجازی از طریق مایكرو سافت لایو میتینگ  یا وب اكس  یا سایر خدمات كنفرانس وب استفاده كنید.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

" این رویکرد راه اندازی قدیمی و معمول محصول است. در معرفی که برطبق ساختار جریان ویژگی ها/ سود سازمان دهی شده، درمورد یک سری از ویژگی‌های محصول یا خدماتتان بحث می‌کنید وبرای هریک فوائدی مشخص را که به مشتری تأمین می‌شود، شرح می‌دهید. یک بار دیگر تجربه کنید که «چه منفعتی برای شما دارد» به شدت در تمام تاروپود این معرفی وجود دارد. "

 

فهرست مطالب


سرآغاز
پيش گفتار
آنچه، مقدمه است
مقدمه: جادوي آها
بخش 1. شما و شنوندگان
بخش 2. چه نفعي براي شما دارد؟
بخش 3. خلاقيت: هنرجامع همفکری
بخش 4. يافتن جريان
بخش 5. جلب توجه فوري شنوندگان
بخش 6. ارتباط تصویری: نقش صحيح گرافيك
بخش 7.  کاری کنید که متن حرف بزند
بخش 8. كاري كنيد که اعداد حرف بزنند
بخش9. استفاده از گرافيك‌ها براي كمك به جريان داستان
بخش 10. به داستان جان دهيد
بخش 11 . سفارشی كردن معرفي
بخش 12 . بيان نكات مهم
بخش 13. گرافيك‌هاي خود را به صورت نقاشي متحرك درآوريد
بخش 14. معرفي مجازی
ضمیمه‌ي الف. ابزارهای تجارت
ضمیمه‌ي ب. فهرست بررسی معرفی

کتاب هنر موفقیت در ارائه محصول، از تمثیل تا واقعیت

یکی از نظریات عجیب و مهم امروزی این است که راه ارتباطی بین انسان ها به هیچ روی کامل نمی باشد. این سخن به این معناست که آن چیزی که درون ذهن انسان ها می گذرد هیچگاه به شکل صد در صدی به بیرون منتقل نمی شود. حال این راه چه نوشتن باشد، چه گفتن و چه نشان دادن یک سری علائم و علامت ها. بنابراین ما با سه مفهوم در این میان در ارتباط هستیم. اول آن چیزی که در ذهن اتفاق می افتد، دوم آن چیزی که آن اتفاقات را منتقل می کند و سوم آن چیزی که دریافت می شود. مسلما راه ارتباطی یک عامل مهم تعیین کننده در آن چیزی است که برداشت می شود. وقتی بین گفته ما و آن چیزی که مد نظر داریم تفاوت وجود دارد، درست مانند این است که بخواهیم با تفنگی شلیک کنیم که به هیچ روی صاف نیست و مشخص نیست که قرار است کجا تیر ما بنشیند. بنابراین اگر نتوانیم با درصد خوبی تفکرات خودمان را بیان کنیم، موفقیت یا عدم موفقیت ما به شانس بستگی خواهد داشت و این یعنی احتمالی نامشخص و این در نهایت محکوم به شکست می باشد. کتاب هنر موفقیت در ارائه محصول در حقیقت به دنبال این است این پل را به شکل موثر درست کند. وقتی می گوییم به شکل موثر در حقیقت منظور ما این است که این کتاب در نظر دارد رابطه بین تفکر و بیان را به گونه ای طراحی کند که برای فروش و ارائه یک محصول در تجارت کاربرد داشته باشد. برای درک این موضوع شما تصور کنید که پلی خراب شده است. مهندسی با توجه به آن چیزی که قرار است از روی پل رد شود پل را طراحی می کند و آن را می سازد. بنابراین انتظار نداشته باشید با ساختن پلی که برای عبور ماشین های سواری است، بتوان تریلی جابه جا کرد.

 

هنر موفقیت

 

استدلال ها و نحوه بیان در کتاب هنر موفقیت در ارائه محصول

آن چیزی که در یک فروش می تواند به عنوان پایه محسوب شود، استدلال می باشد. در حقیقت استدلال و منطق نه تنها در فروش که در بسیاری از جاها به کار می آید و یکی از سرمایه های اصلی محسوب می شود. اما در جایی درصد استفاده از آن پایین است و در جایی دیگر برعکس. در داستان فروش آن چیزی که می تواند تعیین کند که محصول فروخته شود یا نه، همین استدلال ها می باشد. در حقیقت این استدلال ها بیش از خود محصول مهم است. از این روست که مواردی چون گارانتی، نوع خدمات و... که داستانی جدا از داستان خود محصول و کارایی آن را دارد توانسته جزئی از مهمترین فاکتورهای فروش شود. این در حقیقت قدرت دلیل و استدلال را نشان می دهد. اما یک نکته عجیب و واقعی نیز در این بین وجود دارد. خود استدلال نیز در دنیای تجارت امروز مهم نیست و اهمیت خود را از دست داده است. علتش کاملا واضح و مشخص است، وقتی مشخص شود یک استدلال به خوبی کار می کند همه شرکت ها و همه محصول ها از آن استفاده می کنند و عملا آن استدلال قدرت خود را از دست می دهد. آن چیزی که توانسته خود را مهم تر از هر چیزی قرار دهد نحوه بیان می باشد. در حقیقت در دنیای امروز تقریبا مهم نیست که استدلال شما چیست. مهم این است که آن استدلال چطور بیان شود. این نحوه بیان است که می تواند موفقیت یا عدم موفقیت فروش یک محصول را تعیین کند. اتفاقی که در این کتاب قرار است بررسی شود. آن چیزی که در بیان استدلال مهم است این است که استدلال منطقی و درست باشد و هیچ جای شکی در آن باقی نماند. این مستلزم این است که شما به عنوان فروشنده محصول استدلال خود را به نوعی بیان کنید که تماما منطقی به نظر بیاید. از این روست که می گوییم خود استدلال مهم نیست، بلکه این نوع بیان استدلال است که می تواند آن را منطقی جلوه دهد یا برعکس.

 

هنر موفقیت در ارائه محصول

 

بیان تنها حرف نیست

آن چیزی که معمولا کمتر مورد توجه قرار می گیرد و به نوعی کی تصور اشتباه در این زمینه می باشد این سخن است که بیان استدلال را همان حرف زدن می دانند. در حالی که انسان از حواس های مختلفی بهره می برند و این حواس ها در هر لحظه مشغول جمع آوری اطلاعات و پردازش آن می باشند. از این رو در یک رابطه چشم ها و گوش ها و بینی و لامسه همه با هم دخیل هستند و هیچ کدام بر دیگری ارجحیت ندارند. هرکدام در سرجای خود می توانند اطلاعات خوب یا بدی را منتقل کنند. از این رو در بیان استدلال باید چشمان را فراموش نکرد. از طرح های گرافیکی استفاده کرد و حتی زبان بدن خود را در مسیر استدلال خود قرار داد. تمام این روش ها و سخن ها در کتاب هنر موفقیت در ارائه محصول آمده است که به نظر می تواند برای داشتن تجربه یک فروش خوب واقعا لامز به نظر بیاید.

 


 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها