×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
پرورش هوش هیجانی

دانلود کتاب پرورش هوش هیجانی

پرورش هوش هیجانی
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : پرورش هوش هیجانی

نویسنده : کریستین وایلدینگ

ناشر : نسل نو اندیش

مترجمان : شمس الدین حسینی, الهام آرام نیا

تعداد صفحات : 320 صفحه

شابک : 978-964-236-636-1

تاریخ انتشار : 1394

دسته بندی : علوم اجتماعی، فرهنگ و سبک زندگی, کتابهای روانشناسی, خودشناسی و خودسازی, کتابهای هوش و حافظه

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 55900 تومان


معرفی کتاب

"پرورش هوش هیجانی" / چگونه می توانید زندگی تان را به طور مثبتی تغییر دهید
کتاب حاضر با عنوان اصلی (change your life with emotional intelligence ) اثری از کریستن وایلدینگ (Christine Wilding) می باشد که با ترجمه ای از شمس الدین حسینی و الهام آرام نیا، توسط انتشارات نسل نو اندیش منتشر شده است.
شما با خواندن این کتاب، سفری را شروع می‌کنید که اگر آن‌ را ادامه دهید، زندگی‌تان به طور کامل تغییر می‌کند و اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید کرد؛ همچنین روابط شما با دیگران، در خانواده و اجتماع نیز بهتر خواهد شد و در کار خود موفقیت بیشتری کسب خواهید کرد.
اگر از والدین هستيد (يا به ‌هر طريق بر روي کودکان فعالیتی را انجام می ‌دهید)، اين فرصت را دارید كه «مهارت ‌هاي هوش هيجاني» را به فرزندانتان انتقال دهيد و آن ‌ها نيز با اين روش مي ‌توانند روابط بهتري با محيط اطراف خود برقرار كنند، سطح عزت ‌نفسشان افزايش مي ‌يابد، بيشتر مي ‌آموزند و از زندگي لذت بيشتري مي ‌برند!
هوش هيجاني موضوعي است كه شايد درباره ‌ی آن شنيده يا مطالبي خوانده باشيد و شايد نسخه ‌اي از اين كتاب را خريده ‌ايد تا كنجكاوي مبهم خود را درباره ‌ي آن برآورده سازید، شايد نیز كتاب هوش هيجاني، چرا از هوشبهر مهم ‌تر است، اثر گلمن را خوانده باشيد؛ كتابي كه در اواسط دهه ‌ي 1990 چاپ شد و جزء كتاب ‌هاي پرفروش نيز بود. كتاب گلمن، توصيف و تشريح دقيق مفاهيم هوش هيجاني است؛ ولی نمي ‌توانست به ‌تنهایی خوانندگان را ياري كند، اما كتاب حاضر مي ‌تواند به شما کمک کند.
شما با مطالعه این کتاب چند مهارت را آموزش می بینید:
نخست شما درك كاملي از «معنا، مفهوم و تاثير هوش هيجاني» كسب خواهید کرد، سپس شيوه ‌ي استفاده از اين هوش را در حيطه ‌هاي مختلف زندگيتان مي ‌آموزيد كه اين فرایند موجب گسترش مهارت شما در زندگي خواهد شد. استفاده از اين كتاب ساده است. تمام سعی خود را داشته ‌ام تا از «اصطلاحات تخصصي» كمتر استفاده كنم.در هر فصل، برای ارزیابی تعدادی تمرین، معین شده است. با خواندن این کتاب، سطح درک و مهارت شما افزایش می‌یابد. البته به میزان هوشمندی و ظرفیت درونی شما بستگی دارد که کدام مهارت ها و چه تعداد از آن ها را انجام دهید. اگر همه ی مهارت ها را انجام دهید، نه تنها چیزی را از دست نمی دهید، بلکه بیشتر از حد تصور خود به دست خواهید آورد. انجام تمرینات، نباید برعهده ی فرد گذاشته شود؛ زیرا معمولا بر طبق تجربه آن‌ را انجام نمی‌دهند! به‌همین علت سعی شده است تمام تمرینات قابل اجرا باشد، فشاری بر روی خواننده ایجاد نکند و تعادل برقرار شود!
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" •به زمان ‌هایی در زندگیتان بازگردید، وقتی مجبور بودید با مشكلاتی مقابله كنید؛ شاید رخدادی كه احساس می ‌كردید، قادر به مقابله با آن نیستید. چه اتفاقی افتاد؟ چه چیزی كمكتان كرد از پس آن مشكل بر بیایید؟ آیا چیزی وجود داشت كه سودمند نبود؟ اگر وجود داشت، مطمئن شوید كه دوباره آن اشتباه را تكرار نمی ‌كنید. وقتی با مشكل جدیدی روبه ‌رو می ‌شوید، به ‌كارگیری همان شیوه ‌ای كه با مشكل قبلی استفاده كرده ‌اید، انعطاف ‌پذیریتان را افزایش خواهد داد؛ همچنین در این مورد كه چطور در اثر روبه ‌رویی با آن مشكل تغییر كرده ‌اید، فكر كنید. در مورد آن بیندیشید. آیا از آنچه فكر می ‌كردید، قوی ‌تر شده ‌اید؟ اگر فكر می ‌كنید، قوی ‌تر نشده ‌اید و با وجود تجربه ‌های ‌تان احساس بدتری دارید، ببینید چه تغییراتی ممكن است در خود به ‌وجود آورید كه دفعه ‌ی بعد شرایط را بهبود دهید.
•با خانواده و دوستانتان پیوند ‌های قوی و مثبت برقرار كنید؛ این پیوندها می ‌توانند در شرایط دشوار حمایت متقابل به ‌وجود آورند و به انعطاف ‌پذیرشدن شما و دیگران كمك می ‌كنند. شركت در فعالیت ‌های گروهی و كارهای خیریه نیز مفید است. قدرت گروه كه شما را تقویت و از شما حمایت می ‌كند، فراوان است؛ همچنین گروه ‌ها این احساس اطمینان را به ‌وجود می ‌آورند كه هرگز در طول شرایط سخت تنها نخواهید ماند.
•از مهارت ‌های به ‌چالش كشیدن افكار استفاده كنید؛ حتی وقتی شرایط ناخوشاید به ‌نظر می ‌رسد، از خودتان بپرسید آیا روش مثبت ‌تری وجود دارد كه بتوانم با آن به شرایط بنگرم. وقتی در میانه ‌ی بحران هستید، اگر بتوانید امیدوار و خوش ‌بین باقی بمانید، راحت ‌تر می ‌توانید از این شرایط ناخوشایند عبور كنید. انعطاف ‌پذیری همیشه درباره ‌ی سرو سامان دادن (سازمان ‌دهی) به كارها نیست، بلكه داشتن نگاهی خوش ‌بینانه است، حتی وقتی نمی ‌توانید رخدادها را تغییر دهید."
 

فهرست مطالب

مقدمه

بخش اول؛ هوش هیجانی را بشناسید!

فصل 1؛ هوش هیجانی؛ در یك نگاه

فصل 2؛چرا هوش هیجانی خیلی مهم است؟

بخش دوم؛ هوش هیجانی و شما، توانمند شدن

فصل 3؛ خودتان را چگونه می‌ بینید؟

فصل 4؛ مثبت فكر كنید

فصل 5؛ رشد ارزش‌ های بنیادین

فصل 6؛ هوش هیجانی و انعطاف ‌پذیری

فصل 7؛ به ‌كارگیری هوش هیجانی برای مقابله با خشم

بخش سوم؛ هوش هیجانی و ارتباط با دیگران

فصل 8؛ مسئولیت ‌پذیری اجتماعی

فصل 9؛ رشد مهارت ‌های ارتباطی

بخش چهارم؛ هوش هیجانی در عمل

فصل 10؛ هوش هیجانی در محل كار

فصل 11؛ هوش هیجانی در ارتباط صمیمانه

فصل 12؛ پرورش هوش هیجانی فرزندان

 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها