×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
ببر سفید

دانلود کتاب ببر سفید

ببر سفید
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : ببر سفید

نویسنده : آراویند آدیگا

ناشر : روزگار

مترجم : ابوالفضل رئوف

تعداد صفحات : 296 صفحه

شابک : 978-964-374-271-3

تاریخ انتشار : 1389

رده بندی دیویی : 92/823

دسته بندی : رمان های خارجی, داستان های آموزنده

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 95000 تومان


معرفی کتاب

"ببر سفید"

کتاب حاضر با عنوان اصلی (The White Tiger) نخستین رمان نویسنده هندی-استرالیایی آراویند آدیگا (Aravind Adiga) می باشد که با ترجمه ای از ابوالفضل رئوف توسط انتشارات روزگار منتشر شده است.

آدیگا برای نوشتن این رمان ، برنده جایزه ادبی من بوکر در سال ۲۰۰۸ شد. او دلیل نگارش این رمان را پرداختن به شکاف گسترده میان ثروتمندان و فقیران که آن را مهم ترین مسئله موجود در هند عنوان کرده و آن را تلاشی برای ثبت صدای طبقه بزرگ پایین جامعه کشورش دانسته است . داستان این رمان جذاب، روایتگر پسرکی روستایی به نام بالرام هالوای است که پدرش سال ها کالسکه  کش بوده اما او به جای ادامه راه پدر، چای فروشی را برمی گزیند. او پس از مهاجرت به دهلی نو، منافع خانواده اش را فدای منافع شخصی و رویاهایش می کند. بالرام در ادامه با تقلب، فساد و دروغ گویی پیشرفت می کند و سرانجام به فردی پست و جنایتکار تبدیل می شود ...

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

چکیده:

این کتاب زندگی مردی را روایت می کند که با جنایت و شر توانسته بود به ثروت عظیمی دست یابد. به قدری روزگار، او را تغییر داده بود که خودش هم دلش برای خودش تنگ می شد.

بلند پروازی، شخصیت اصلی داستان را به فردی تبدیل کرده بود که هر خواننده ای را شگفت زده می کند.

درباره ی نویسنده

آراویندا آدیگا در سال 1974 در هند چشم به جهان گشوده است. کتاب ببر سفید موجب شد تا او جایزه ی ادبی من بوکر را دریافت کند. ببر سفید اولین اثر این نویسنده و روزنامه نگار هندی بود. آراویندا آدیگا در این اثر بی عدالتی های جامعه را نشان می دهد. جسارت این نویسنده قابل تحسین است. او به راحتی در این اثر حرف دل خود را به گوش کسانی می رساند که از طریق مال و ثروت هر کاری انجام می دهند. او سعی کرده است تا روی مخاطب تاثیر بگذارد بلکه راهی باشد برای کم کردن فاصله ی طبقاتی.

 

نویسنده ی رمان ببر سفید

 

نقد و بررسی کتاب ببر سفید

بالرام شخصیت اصلی داستان در نامه ای هر آنچه که در زندگی اش گذشته را روایت کرده است. زندگی پر فراز و نشیب که شاید مرور آن برای خودش هم عجیب ترین اتفاق باشد. مردی که روزگار او را تبدیل به یک فرد خود خواه کرده بود. سقف آرزوهای بلند بالرام به یک باره بر سر خانواده اش خراب شد. خانواده ای که قربانی شدن اش هدفی بود برای رها شدن بالرام از قفس.

بالرام پسر فقیر روستایی که برای آقای آشوک کار می کرد. آنچه که در متن نامه ها بیان شده ذهن مخاطب را درگیر می کند. می توان بالرام را با هدف اش تصور کرد. در یک سو بالرام ایستاده و در سویی دیگرآرزوهایش، قدم ها را سریع تر و بزرگتر بر می دارد بدون اینکه حتی فکر کند. گویی در میدان زندگی قرار بوده هر آنچه که بر سر راهش قرار داشته را از بین ببرد، بدون توجه به ماهیت اش، به ذاتش. او موانع زیادی را با خونسردی تمام از راه خود برداشته بود. مهم نبود انسان باشد یا حیوان، مهم قدم هایی بود که با عدالت خودش برداشته می شد. فرد بلند پروازی که آزاد شدن از قفس حاصل تفکرات سخت و خشن او بود.

نویسنده طوری شخصیت ها را نقش بندی کرده است که نمی توان در موردشان بی تفاوت بود و نمی توان بین شان قضاوت کرد. آقای آشوک با زبان تلخ اش هر بار دنیای یک راننده را ویران می کرد. تحقیر شدن بالرام او را به سوی هدفی می کشید که می توانست خطرناک باشد. تفاوت بین فقر و ثروت به وضوح در این رمان دیده می شود. این اثر روایت برخی اعتقادات غلط است که سرنوشت خیلی از آدم ها را تحت تاثیر قرار داده است.

بالرام در هفت شب کل زندگی اش را توضیح داد. زندگی که از رانندگی و خدمتکاری شروع شده بود و در نهایت به ثروت عظیم دست یافته بود. او تحت تاثیر شرایط خاص به یکی از خانواده های ثروتمند تبدیل شد، اما این ثروث توام با دروغ و فساد آغشته شده بود، همراه با جنایاتی که برای هر کسی جای سوال داشت.

 

 رمان ببر سفید
 

به قلم: مهدیه سلمانی

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها