×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب صوتی از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
برف های کلیمانجارو

دانلود کتاب صوتی برف های کلیمانجارو

برف های کلیمانجارو
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
خرید کتاب صوتی
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب صوتی : برف های کلیمانجارو

نویسنده : ارنست همینگوی

ناشر صوتی: آوانامه دانش گستر

ناشر: جامی

مترجم : شجاع الدین شفا

گوینده : کامیار محبی

زمان کل : 06 ساعت و 23 دقیقه

دسته بندی : رمان های خارجی, داستان و رمان صوتی

نوع کتاب : صوتی

قیمت نسخه الکترونیک : 75000 تومان


معرفی کتاب

"برف های کلیمانجارو"
کتاب حاضر با عنوان اصلی (The snows of Kilimanjaro) اثری از ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) با ترجمه ای از شجاع الدین شفاء از انتشارات جامی می باشد، که با صدای کامیار محبی توسط انتشارات آوانامه به صورت رمان صوتی منتشر شده است.
ارنست همینگوی از نویسندگان برجسته معاصر آمریکایی است که موفق به کسب جایزه نوبل ادبیات شده است. همچنین از پایه گذران یکی از انواع ادبی به نام «وقایع نگاری ادبی» شناخته شده است.
کلیمانجارو، کوه پوشیده از برفی است که ارتفاع آن به 6000 هزار متر می رسد و از بلندترین کوه های آفریقاست. این کتاب داستان زندگی مردی به نام هری است که پایش قانقاریا گرفته و مشرف به مرگ است. همینگوی با به تصویر کشیدن دردهای مادی و معنوی هری و بیان خاطرات گذشته اش چگونگی اتفاق افتادن این حادثه را به تصویر می کشد. همچنین فیلمی با تلفیق از این داستان نیز ساخته شده است.

شما می توانید بخشی از این کتاب صوتی را در نسخه نمونه گوش فرا دهید.
 

فهرست مطالب
# عنوان زمان
1 داستان اول - قسمت اول 00:16:47
2 داستان اول - قسمت دوم 00:13:34
3 داستان اول - قسمت سوم 00:21:27
4 داستان اول - قسمت چهارم 00:19:06
5 داستان اول - قسمت پنجم 00:29:42
6 داستان اول - قسمت ششم 00:11:49
7 داستان دوم - قسمت اول 00:18:50
8 داستان دوم - قسمت دوم 00:21:20
9 داستان دوم - قسمت سوم 00:15:44
10 داستان سوم - قسمت اول 00:21:24
11 داستان سوم - قسمت دوم 00:24:20
12 داستان چهارم - قسمت اول 00:24:42
13 داستان چهارم - قسمت دوم 00:29:16
14 داستان پنجم 00:17:53
15 داستان ششم 00:20:50
16 داستان هفتم - قسمت اول 00:29:02
17 داستان هفتم - قسمت دوم 00:23:24
18 داستان هفتم - قسمت سوم 00:23:51

چکیده

رمان برف های کلیمانجارو روایت هفت داستان متفاوتی است که هر کدام با اندیشه و دیدگاه مختلف نوشته شده اند. همه ی شخصیت های داستان ها سعی می کنند تا مسیر خوشبختی را پیدا کنند، برخی موانع باعث می شود تا هیچ وقت نا امید نشوند و با ایمان قلبی و امیدواری مسیر زندگی را ادامه دهند.  نویسندگان تلاش کرده اند تا انسانیت و شرافت را در قصه هایشان بگنجانند.  

 

نقد و بررسی کتاب برف های کلیمانجارو

ادوارد مورگان فورستر نویسنده ی داستان اول می باشد. عقاید روشن فکرانه و آزادی خواه او باعث شده است تا خواننده تحت تاثیر رفتارهای  قهرمانان قصه قرار بگیرند. این قصه از انسانیت حرف می زند، از سربازانی که بدون رضایت قلبی اسلحه به دست می گیرند و وارد میدان جنگ می شوند. ژنرال فردریک فن دکستر قهرمان این داستان می باشد.  همسر وی در تمام دورانی که او به کشور خدمت می کرده کنارش بوده و همیشه او را تحسین کرده است. هر انسانی در زندگی خود به جایی می رسد که مجبور می شود با تمام قلبش برای پایداری شرافت و انسانیت تصمیم بگیرد.  ژنرال فردریک فن نیز در این داستان برای نجات جان هزاران سرباز با قلب خود تصمیم می گیرد و مجبور می شود  از دستورات سرپیچی کند.

آلبرت کامو نویسنده ی داستان دوم می باشد. آلبرت از همان دوران کودکی زندگی سختی را تجربه کرده بود. فقر را با تمام وجود درک کرده و با درد و رنج های آن آشنا بوده. دارو مدیر مدرسه ای است که مامور می شود تا یک قاتل را تحویل قانون بدهد،  اما او متوجه می شود که مرد عرب از کرده ی خود پشیمان است.  دارو مجبور می شود به صدای قلبش گوش فرا دهد و راه دیگری را انتخاب کند.

داستان سوم بسیار عاشقانه نوشته شده است. روایت دکتری که به طور اتفاقی عاشق بیمارش می شود و تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا نیمه ی گمشده ی خود را معالجه کند. یک عروسک باعث می شود تا  سرنوشت فردی که برای همیشه از زندگی دل کنده بود عوض بشود. عشق همیشه معجزه می کند، در این داستان نیز شاهد قدرت و معجزه ی عشق خواهیم بود.

 

ارنست-همینگوی

 

داستان چهارم در مورد دیک پوزر، پسری سیاه پوست است که به عنوان برده وارد خانواده ی آقای شپرتون می شود.  راوی داستان از روزگارانی که با دیک سپری کرده بود را تعریف می کند. در این داستان  برخی اتفاقات باعث می شود تا دیک، پسری خوش قلب و مهربان خطایی انجام دهد که برای همیشه برای مردم شهر یادآور بدترین خاطرات باشد. با تمام اتفاقات تلخ افرادی بودند که تا ابد خاطرات خوش خود با دیک پوزر را زنده نگه داشتند. دیک برای آنها دوست و برادر بود، موجب خنده های از ته قلب و شیرین دوران کودکی شان بود. در واقع سرگذشت دیک همانند رازی بود که هیچگاه فاش نشد.

داستان پنجم این رمان در مورد عشق بین سیمون بایرون و لیزبی می باشد. داستان غم انگیزی که هر کسی را تحت تاثیر قرار می دهد. روایت عشق های پاکی است که جنگ برای همیشه به آنها خاتمه می دهد. لیزبی معتقد بود که فرشته ها را هرگز نمی توان از روی چهره شناخت. سیمون برای لیزبی همانند فرشته ای بود که عشق واقعی را با او تجربه کرد.

 

کوه کلیمانجارو

 

 

ارنست همینگوی نویسنده ششمین داستان از این رمان می باشد. او در سال 1899 به دنیا آمد و از سال 1917 نویسندگی را شروع کرد. ارنست کسی بود که در جنگ جهانی اول داوطلبانه به عنوان راننده ی آمبولانس، حضور پیدا کرد. به دلیل اینکه ارنست یک خبرنگار بود سبک نوشتاری او با دیگر نویسنده ها فرق داشت. برف های کلیمانجارو روایت زندگی نویسنده ای به نام هری است که به همراه همسرش به کوه های کلیمانجارو سفر می کند و زخمی شدن پایش باعث می شود تا مرگ را جلوی چشمانش ببیند. برای اینکه بتواند درد را تحمل کند گذشته اش را مرور می کند.

داستان هفتم در مورد فرانسیس مکابر حرف می زند. مردی که در طول زندگی خود با ترس زندگی کرده بود.  برای اینکه بتواند با ترس های خود مقابله کند به شکار می رود. سفر کوتاهی که با همسرش تجربه می کند باعث می شود معنی آزادی و رها شدن را حس کند. اما پافشاری او برای شکار باعث اتفاقاتی می شود که قابل جبران نیست.

 


 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

خرید کتاب صوتی

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
its

بسیار عالی و آموزنده بود مرسی از نویسندش

1402-02-30

برچسب ها