×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
جادوی فکر بزرگ

دانلود کتاب جادوی فکر بزرگ

جادوی فکر بزرگ
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : جادوی فکر بزرگ

نویسنده : دیوید جوزف شوارتز

ناشر : الماس دانش

مترجمان : سید حمید پورموسی, حسن نظری

تعداد صفحات : 276 صفحه

شابک : 978-600-189-184-7

تاریخ انتشار : 1397

رده بندی دیویی : 158/1

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 43000 تومان


معرفی کتاب

"جادوی فکر بزرگ"
کتاب حاضر با عنوان اصلی (The magic of thinking big) اثری از دیوید جی. شوارتز (David J.Schwartz) می باشد که با ترجمه ای از سیدحمید پورموسی و حسن نظری، توسط انتشارات الماس دانش منتشر شده است.
این کتاب برای شما چه‌کار خواهد کرد؟ تا کنون به این موضوع که افکار انسان چه قدرتی دارند فکر کرده اید؟ به اینکه قدرت درونی انسان چقدر است و اگر این قدرت را محدود نکنیم به چه اهداف و دستارودهایی میتوان رسید؟ جادوی فکر بزرگ شامل 13 فصل است و در هر بخش از کتاب، ایده های واقعی و روشهای عملی را خواهید یافت که کمک خواهند کرد تا قدرت عظیمی که در افکار خود مهار کرده اید را آزاد کنید و به این صورت موفقیت، رضایت و شادی را به هر اندازه که بخواهید کسب کنید. این کتاب برای آن گروه از افرادی است که به خود باور ندارند و همیشه احساس می کنند اطرافیان از آنها موفق ترند و یا درآمد بیشتری دارند. هر شیوه در جادوی فکر بزگ با یک سرگذشت از زندگی واقعی توضیح داده شده است. پس نه تنها آنچه باید انجام دهید را خواهید فهمید، بلکه مهم تر از آن طرز استفاده هر شیوه و رهنمود را در موقعیت های واقعی مشاهده می‌کنید. اگر در جستجوی موفقیت هستید و می خواهید از افکار منفی خود رها شوید، پس بهتر است جادو کنید، جادوی فکر بزرگ....

در بخشی از این کتاب می خوانیم :
"خیلی از رفتار و کردارهای آدم‌ها به‌وضوح گیج‌کننده و آشفته است. مثلاً تابه‌حال از خودتان سؤال کرده‌اید که چرا یک فروشنده‌ای نسبت به بعضی از مشتریانش، احترام و تکریم زیادی کرده؛ اما دیگری را نادیده گرفته و حتی بی‌احترامی هم می‌کند؟ و یا چرا مردان نسبت به زنان مختلف هم رفتارهای متفاوتی نشان می‌دهند؟ و یا چرا کارمندی در اطاعت از اوامر مدیرانش، تبعیض قائل می‌شود؟ و خلاصه اینکه خودتان چرا به حرف‌های کسی توجه می‌کنید اما به دیگری پشیزی هم قائل نیستید؟ اگر به محیط اطرافتان‌هم دقت کنید خواهید دید که بعضی از آدم‌ها را با الفاظ سطحی و سبک، صدا می‌زنند؛ مثلاً حی یارو فلانی! اما بعضی‌های دیگر را محترمانه و تشریفاتی، بله قربان گوی می‌شوند. اگر توجه کنید بعضی‌ها در دیگران، موجب حس ادب و اعتماد و تحسین‌شده، ولی بعضی‌های قادر به ایجاد چنین تأثیراتی نیستند. و اگر بازهم دقیق‌تر و ظریف‌تر ببینید، موفق‌ترین‌ها، کسانی اند که بیشترین اعتماد و اطمینان را تولید می‌کنند. جواب این معما چه می‌تواند باشد؟ شاید بتوان در یک کلمه خلاصه اش نمود: طرز تفکر اندیشه. این فرق را طرز فکر آدم‌ها ایجاد می‌کند. انسان‌های دیگر دقیقاً چیزهایی را در ما مشاهده می‌کنند که ما در خودمان می‌بینیم. و همان‌طوری که انتظارش راداریم، رفتار می‌کنند فردی که در درونش خود را کمتر می‌انگارد، شایستگی‌های واقعی‌اش هم سرکوب می‌شود. چون‌که فکرها، رفتار و کردار ما را راهنمایی می‌کند. اگر انسانی احساس حقارت و پستی نماید، مطابق همان جریان، فعالیت خواهد نموده و هیچ ماسک و بزکی هم نمی‌تواند این احساس عمیق را در درازمدت، پوشیده نگه دارد. کسی که فکر می‌کند که مهم و بااهمیت نیست واقعاً هم‌ارزشی ندارد."

فهرست مطالب

مقدمه 

این کتاب برای شما هکاری انجام خواهد داد؟  

باور کنید که می توانید موفق باشید، و خواهید شد 

گونه قدرت باور را بیشتر کنیم 

با بیماری شکست و بهانه جویی مبارزه کنید  

اعتمادبه نفستان را بسازید و ترس را نابود کنید 

گونه بزرگ فکر کنیم  

تفکر گونه خلاق می شود؟  

محیط خود را مدیریت نموده؛ عالی باشید 

با دیدگاه ها از خودتان حمایت کنید 

دیگران را دوست بدارید  

عادت کنید که برنامه ها را اجرا و عمل کنید 

گونه شکست را به پیروزی تبدیل کنیم؟ 

اهداف، موجب رشد و تعالی می شود 

نقد و بررسی کتاب جادوی فکر بزرگ

موفقیت و پیروزی در زندگی یکی از اصلی ترین و بزرگترین اهداف انسان ها از گذشته تاکنون میباشد و هیچ فردی نمی تواند ادعا کند که چنین خواسته ای تاکنون نداشته است. بزرگترین لازمه ی رسیدن به موفقیت و پیروزی داشتن ذهن قدرتمند می باشد. دکتر شوارتز در کتاب جادوی فکر بزرگ، تمامی مراحل برای رسیدن به موفقیت با تمرکز بر الگوهای ذهنی را ترسیم کرده است. یکی از جذاب ترین اثرات این کتاب ارزشمند آن است که به انسان ها کمک می کند تا از قید مسائل جزئی و دست و پاگیر رهایی پیدا کنند و تمرکزشان را بیشتر بر روی مسائل مهم و بزرگتری که مربوط به موفقیت می باشد، بگذارند.

یکی از عواملی که باعث شده است انسان در سال های اخیر با شکست مواجه شود و نتواند به آرزوها و اهداف بزرگی که در سر داشته است، دست پیدا کند، آن است که نتوانسته بزرگ بیندیشید و برای اهداف خود هوشمندانه برنامه ریزی کند. مسلما داشتن ذهنی قدرتمند به تنهایی کافی نیست، الگوهای ذهنی شما باید چنان برنامه ریزی شده و پیشرفته باشند که بتوانند شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان یاری کنند و باعث شوند تا شما تلاش کنید و برای پیمودن مسیر موفقیت، گام های بزرگی را بردارید.

دکتر شوارتز در کتاب جادوی فکر بزرگ سعی دارد تا با نشان دادن زندگی و نوع تفکر الگوهای موفق و تاثیر گذار، مخاطبان را برای تلاش کردن و تفکری صحیح یاری کند و نقشه ی مسیر موفقیت را نیز به گونه ای ساده ترسیم می کند که افراد از سردرگمی نجات پیدا کنند و با تمرکز بیشتری در این مسیر قدم بردارند.

ست گاردین، نویسنده ی کتاب گاو بنفش که خود در زمینه ی موفقیت و فعالیت های انگیزشی بسیار فعال است، در رابطه با کتاب جادوی بزرگ، گفته است: بیست سال پیش کتابی خواندم که زندگی مرا عوض کرد. آن کتاب جادوی فکر بزرگ بود. راستش چیز زیادی از کتاب به خاطر نمی آورم. چیزی که از کتاب به یاد دارم این است که در یک لحظه طرز فکرم درباره موفقیت را تغییر داد.

دیوید جوزف شوارتز

 

درباره نویسنده

دیوید جوزف شوارتز که امروزه آن را با کتاب جادوی فکر بزرگ می شناسیم، یکی از نویسنده های ماهر و سخنرانان امریکایی است که در سال 1927 در آمریکا بدنیا آمد و در سال 1987 نیز دار فانی را گفت. دیوید جوزف شوارتز یکی از اساتید معروف دانشگاه دولتی جورجیا به حساب می آید که در یک موسسه ی مشاوره ای نیز در حوزه ی مدیریت کسب و کارها فعالیت می کرد، به همین دلیل نیز او به خوبی از مشکلات و چالش های بزرگ انسان ها اطلاع داشت و سالیان درازی را در رابطه با این موضوع تحقیق کرده بود و اطلاعات نسبی کاملی را بدست آورده بود. در نهایت او تمام این اطلاعاتی را که حاصل سالها تدریس و ارائه ی خدمات مشاوره ای بود را در کتاب جادوی فکر بزرگ به کار برد.

جالب است بدانید که دیوید جوزف شوارتز یکی از سخنرانان بسیار معروف و کارکشته در زمینه ی انگیزشی و موفقیت به حساب می آید که در کشور امریکا از او به عنوان سخنران حرفه ای و مشهوری یاد می شود که حدود سه هزار جلسه ی سخنرانی را برای پیشبرد اهداف بزرگ مردم برگزار کرده است. صحبت های انگیزشی دیوید جوزف شوارتز بسیار موثر بوده و دارای تاثیرات شگفت انگیزی بر روی رونق کسب و کار بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها بوده است. مثبت اندیشی و بزرگ فکر کردن از شعارهای معروف این استاد و مشاور بزرگ در زمینه ی موفقیت است.

The magic of thinking big

 

چرا کتاب جادوی فکر بزرگ؟

کتاب جادوی فکر بزرگ برای اولین بار در سال 1959 به مرحله ی چاپ و انتشار رسید و از همان ابتدای کار نیز طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد، به طوری که بر اساس آمار و ارقام بدست آمده می توان گفت که در زمینه ی خودیاری، این کتاب یکی از پرفروش ترین نمونه هایی بوده است که در کشور های مختلف جهان از آن استقبال شده و حدود 6 میلیون جلد از آن به چاپ رسید.

شاید بتوان گفت که یکی از مزایای اصلی این کتاب در مقایسه با دیگر کتاب های انگیزشی و حتی دیگر اثار این نویسنده ی بزرگ آن است که در رابطه با تغییر الگوهای ذهنی در این کتاب به صورت گام به گام توضیحاتی ارائه شده است و از طرفی دیگر حتی در رابطه با چگونگی تغییر این الگوهای ذهنی نیز توضیحات جامع و کاملی داده شده است.

از دیگر آثار دیوید جوزف شوارتز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جادوی خود جهت دهی

بازاریابی امروز

بازاریابی امروز: یک روش اساسی

کلمات و مفاهیم بازاریابی: کتاب کار دانشجویان برای بازاریابی امروز: یک روش اساسی

سیستم حق امتیاز برای ایجاد فروشگاه های مستقل خرده فروشی

آیا فروش در حال حاضر مطابق استانداردهای حرفه ای است؟ ارزیابی انتقادی

رابطه همسر فروشنده با عملکرد فروش فروشنده

یک نماینده حرفه ای برای فروشندگان؟

چکیده های باستان شناسی چینی ۲، ۳، ۴

جادوی توان ذهنی (روانی)

قدرت ذهنی خود را به حداکثر برسانید

رویارویی با ترس و اضطراب

جادوی به دست آوردن آنچه شما می خواهید

جادوی خود هدایتی (خود جهتی)

مقدمه ای بر مدیریت: اصول، تمرین ها و پیشرفت ها

قدرت فوق العاده

انگور فرنگیِ کالج اجتماعی سحر و جادو

جملات جذاب و موثر از دیوید جوزف شوارتز

 

جملات جذاب و موثر از دیوید جوزف شوارتز در کتاب جادوی فکر بزرگ

 1. یک فرد تجربی (تجربه گرا) باشید، روال های ثابت را بشکنید.
 2. برای جنگیدن با ترس، اقدام کنید. برای کاهش ترس، صبر کنید، به تعویق بیندازید.
 3. هیچ چیز به شما به این اندازه رضایت نمی دهد که شما بدانید در راه موفقیت هستید و هیچ چالشی بزرگتر از این نیست که شما بیشتر از چیزی که هستید انجام دهید.
 4. قلعه ها را بسازید، نه اینکه گورها را بکشید.
 5. به یاد داشته باشید، کار اصلی رهبر، تفکر است و بهترین آمادگی برای رهبری، تفکر است.
 6. تفکری که اطلاعات شما را هدایت می کند، بسیار مهمتر از میزان اطلاعاتی است که شما دارید.
 7. امید یک آغاز است؛ اما امید نیازمند عمل است تا به پیروزی دست پیدا کند.
 8. باور داشته باشید این می تواند انجام شود هنگامی که شما باور دارید چیزی می تواند انجام شود، واقعا باور داشته باشید، ذهن شما راه هایی برای انجام آن پیدا خواهد کرد. باور داشتن راه حل را برای راه حل راه اندازی می کند.
 9. کسانی که بر این باورند که می توانند کوه ها را حرکت دهند، آن را انجام دهند. کسانی که معتقدند نمی توانند، نمی توانند. اعتقاد علتِ قدرت انجام دادن است.
 10. رمز موفقیت در کسب و کار این است: بهتر است بیشتر از آنچه که شما انجام می دهید، کار کنید.
 11. به چیزهایی به همان اندازه که هستند نگاه نکنید، تجسم ارزش هر چیز را می افزاید. متفکر بزرگ همیشه تصور می کند که چه چیزی در آینده می تواند انجام شود. او فقط به حال حاضر نمی نگرد

 

رسیدن به موفقیت

 

چرا باید برای رسیدن به موفقیت فکر کنیم؟

آیا تاکنون برای شما نیز این سوال پیش آمده است که موفقیت و فکر کردن دو موضوع متفاوت از یکدیگر می باشند و چرا برخی از استادان و متخصصان حوزه ی انگیزشی همانند شوارتز در مورد ارتباط این دو موضوع سخن میگویند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که تفکر یک وسیله و یک امکان است که در اختیار انسان قرار گرفته است تا با استفاده از آن توانایی خود را برای رسیدن به اهداف بزرگتر و موفقیت ای چشمگیرتر افزایش دهد. در کتاب جادوی فکر بزرگ به خوبی به این موضوع اشاره شده است و دربه انسان ها توصیه شده است که قدرت جادویی خود را که همان قدرت ذهن و تفکر کردن لاست را دست کم نگیرند و سعی کنند تا حد امکان از عبارات منفی و دیگر موانعی که در مسیر موفقیت انسان قرار گرفته است، دوری کنند. در این کتاب راهکارهای بسیار کارآمد و استانداردی برای دور شدن از موانع زندگی و تفکرات منفی معرفی شده است که بسیاری از صاحبان کسب و کارهای بزرگ دنیا و مدیران توانسته اند با استفاده از این راهکارها به موفقیت های بسیار زیادی دست پیدا کنند.

کتاب جادوی فکر بزرگ انتشارات الماس دانش منتشر

 

نتیجه گیری

جادوی فکر بزرگ از آن دسته از کتاب های انگیزشی به حساب می آید که توانسته است، حجم بسیار زیادی از اطلاعات و تجربه های زندگی بسیاری از بزرگان را با الگوبرداری صحیح و روایتی جذاب و گیرا به خوانندگان خخود منتقل میکند تا همه ی مخاطبان با داشتن نقشه ذهنی از مسیر موفقیت با گام هایی بلند و ذهنی مملو از انرژی مثبت رو به جلو حرکت کنند.

کتاب جادوی فکر بزرگ توسط انتشارات الماس دانش منتشر شده و ترجمه شده توسط سید حمید پورموسی، حسن نظری در دسترس عموم قرار گرفته است. شما به راحتی می توانید در هر زمان و مکانی که حضور دارید، وارد سایت کتابچین شوید و بدون هیچگونه اتلاف وقتی در کوتاه ترین زمان ممکن و با قیمتی مناسب، نسخه ی الکترونیکی کتاب جادوی فکر بزرگ را دریافت کرده و مطالعه را آغاز کنید.

 

 

به قلم مرتضی ملک جاری

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

ویدئوهای مرتبط با کتاب

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
عاطفه

کتابی که الکترونیکی هست وکاغذ براش استفاده نشده چرابهاش اینقدربالاست

1402-07-03

علی اکبر امیری اندی

کتابی بسیار عالی و ارزنده از اکثر ادمهای موفق در فضای مجازی شنیده بودم که گفتن کتاب جادوی فکر رو بخونین و الان من به این حرفشون رسیدم ک کتابی ست بسیار ارزنده و مفید حتما بخونیدش

1400-12-19

سیامک جابری

فک کنم همین کتاب بود که شادمهر عقیلی تو پیجش معرفی کرده بود

1399-12-09

نازنین ایرانی

کتابی در زمینه افزایش اعتماد به نفس و رابطه با بقیه...کتابی که اگه نکته هاشو انجام بدی میشی یک شخص متفاوت

1399-12-02

shapur

مفید

1398-10-29

برچسب ها