×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
رمز خلاقیت

دانلود کتاب رمز خلاقیت

رمز خلاقیت
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : رمز خلاقیت

نویسنده : امی ویلکینسون

ناشر : سبکتو

مترجم : گروه مترجمین

تعداد صفحات : 129 صفحه

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی, مدیریت، کسب و کار و کارآفرینی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 2800 تومان


معرفی کتاب

"رمز خلاقیت" / شش مهارت اصلی کارآفرینان خلاق
کتاب حاضر با عنوان اصلی (The Creator’s Code) اثری از امیلی ویلیمتنکسون (Amy Wilkinson) می باشد که با ترجمه ای از گروه سبکتو توسط انتشارات سبکتو منتشر شده است.
امی ویلکینسون، محقق، مدرس دانشگاه و نویسنده است. همچنین او مدیریت شرکت خودش را هم به عهده دارد. امی چندین سال هم به عنوان مشاور در کاخ سفید فعالیت داشته است. در واقع چیزی که او را به موفقیت رسانده است طرز فکرش است. امی باور دارد که دنیا به سرعت در حال تغییر است و انسان باید خودش را با این تغییرات همسو کند. او با بیش از ۲۰۰ کارآفرین و سرمایه‌گذار به طور مستقیم صحبت داشته و در مورد رویکرد آنها صحبت کرده است. حاصل این تفکر و تحقیقات در کتاب رمز خلاقیت به خوبی بیان شده است.
چرا برخی کسب‌وکارها با اینکه اولین هستند نمی‌توانند موفق باشند؟ چرا برخی افراد را در هر کاری بگذاری موفق می‌شوند؟ افراد خلاق چه کسانی هستند؟ در این میکروکتاب می‌خوانیم که خلاقیت نه ذاتی است و نه با مدارک مختلف ایجاد می‌شود، بلکه اصول ساده‌ای دارد که اگر آنها را بشناسیم و اجرا کنیم تبدیل به فردی خلاق می‌شویم که در هر زمینه‌ای به بهترین شکل عمل می‌کنیم. در این میکروکتاب ۶ ویژگی افراد خلاق را بررسی می‌کنیم و با مثال‌هایی از دنیای واقعی موسسان شرکت‌های بزرگ و موفق آنها را همراه می‌کنیم. شما برای خلاقیت و موفقیت به این میکروکتاب نیاز دارید.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
" افراد خلاق شبیه به رانندگان مسابقه‌ای هستند که چشم‌هایشان به جاده است و روبه جلو حرکت می‌کنند. آن‌ها افق پیش رو را در ذهن‌شان اسکن و برای رسیدن به ایده‌های جدید جاده را ارزیابی می‌کنند و به طور مداوم خود را با بازاری که به سرعت تغییر می‌کند تطبیق می‌دهند. وقتی از راننده‌های مسابقه می‌پرسند چگونه می‌توانند خودرویی را که ۳۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد کنترل کنند، آن‌ها پاسخ می‌دهند «دنبال نور حرکت می‌کنند.» معنای این حرف این است که آن‌ها روی افق تمرکز می‌کنند و دست‌هایشان به صورت خودکار از چشم‌ها پیروری می‌کند. افراد خلاق نیز هنگام نادیده گرفتن موانع ناگهانی و حرکت کردن به سمت ماموریت بلندمدت‌شان همین کار را انجام می‌دهند. آن‌ها می‌دانند که باید چه چیزهایی را برای مشتری‌ها فراهم کنند و سپس چشم‌اندازشان را اجرا می‌کنند. این افراد همیشه تلاش می‌کنند چیزهای خارق‌العاده‌ای تولید کنند که بتوانند مشتری‌ها را حیرت‌زده کنند. آن‌ها روندهایی را که در حال شکل‌گیری هستند کشف می‌کنند و با تمرکز روی آینده سریع‌تر و بهینه‌تر از هرکسی به سمت آن حرکت می‌کنند. افراد خلاق جاده پیش رو را نگاه می‌کنند. یعنی آن‌ها می‌توانند بهترین روش را برای انجام کارها را پیدا کنند. الیزابت هومز موسس شرکت ترانوس با بررسی کردن آزمایش‌های خون متوجه شد که این آزمایش از دهه ۵۰ میلادی تغییر نکرده است. او یک تحلیل‌گر بالینی طراحی کرد که با استفاده از DNA نتیجه آزمایش خون را ظرف مدت ۲ تا ۴ دقیقه برای پزشکان آماده می‌کرد. همچنین او یک آزمایشگاه تاسیس کرد که به میلیون‌ها نفر که از مشکلات جدی سلامتی رنج می‌بردند اما هرگز به پزشک مراجعه نکرده بودند خدمات ارائه می‌کرد. افراد خلاق می‌دانند چگونه کارها را با سرعت به پیش ببرند و از شیوه تفکر روبه جلو استفاده می‌کنند. تمرکز آن‌ها روی چیزهایی است که برای رسیدن به هدف باید تکمیل شوند نه چیزهایی که پیش از این انجام شده‌اند. محققان همواره به دنبال پیدا کردن افرادی هستند که از تفکر روبه جلو برای شتاب بخشیدن به دستاوردهایشان استفاده می‌کنند، چرا که تعهد این افراد به اهداف‌شان بیشتر است. تفکر روبه جلو باعث می‌شود افراد تمرکز و تلاش بیشتری داشته باشند."

فهرست مطالب

میکر وکتاب چیست؟

درباره کتاب

درباره نویسنده

مقدمه

فصل اول

شکاف ها را پیدا کنید

شهدخواران

معمارها

تجمع کننده ها

فصل دوم

حرکت در جهت نور

فصل سوم

استفاده از چرخه OODA

فصل چهارم

شکست خوردن عاقلانه

سرمایه گذاری های اندک

مشخص کردن نرخ شکست

چنان به خودتان باور داشته باشید

که در انجام کار ثابت قدم باشید

نقاط ضعفتان را به نقاط قوت تبدیل کنید

فصل پنجم

ذهن های شبکه ای

ایجاد انجمن های همکاری

ایجاد تیم های موقت

استفاده از رقابت همراه با پاداش

استفاده از بازی های استراتژیک

فصل ششم

هدایای کوچک ارائه کنید

اصول هدیه دادن

پیشنهاد میکروکتاب بعدی

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
محمدرضا

خلاقیت یکی از مهمترین مولفه های یک کسب و کار موفق است، در این کتاب رمز و راز خلاقیت بیان شده است.

1400-10-26

برچسب ها