×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
سارایوو و یک چاه آب

دانلود کتاب سارایوو و یک چاه آب

سارایوو و یک چاه آب
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.

لینک کوتاه

http://ketabch.in/61095165

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات

فهرست

نام کتاب : سارایوو و یک چاه آب

نویسنده : میلینکو یر گوویچ

ناشر : نیکا

مترجم : ابتهاج نوایی

تعداد صفحات : 176 صفحه

شابک : 978-600-5906-86-8

تاریخ انتشار : 1392

رده بندی دیوی : 829/8236

دسته بندی : رمان های خارجی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 7000 تومان


معرفی کتاب

" سارایوو و یک چاه آب " 
کتابی با عنوان اصلی ( Sarajevski Marlboro ) به نویسندگی میلینکو یر گوویچ ( Miljenko Jergovic ) می باشد که به ترجمه ی ابتهاج نوایی از انتشارات نشر نیکا منتشر شده است.
سارایوو و یک چاه آب، کتابی که هم اکنون در دست دارید، با داستان‌های به ظاهر ساده ولی پر از استعاره‌های بسیار ژرف، از سرگذشت غمناک ولی جذاب سارایوو در زمان جنگ حکایت دارد. سرنوشت قهرمانان یرگویچ که انسان‌هایی ساده از سه قومیت گوناگونند ما را بر آن می‌دارد تا دست کم، لحظات تراژدی سارایوو را تا اندازه‌ای درک کنیم. سبک مالیخولیایی یرگوویچ و شوخ‌طبعی بسنیایی او در این کتاب بیهودگی جنگ را به عنوان مفهومی که از مرزهای بالکان هم فراتر می‌رود محکوم می‌کند و درک درست جنگ و صلح را که در اصل کلید کامیابی میلینکو یرگوویچ به عنوان نویسده‌ست، نشان می‌دهد.
سبک  مالیخولیایی یر گوویچ و شوخ طرعی بسنیایی او در این کتاب، بیهودگی جنگ را به عنوان مفهومی که مرزهای بالکان هم فراتر می رود محکوم می کند و درک درست جنگ و صلح که در اصل کلید کامیابی میلینکو یر گوویچ به عنوان نویسنده است را نشان می دهد.
مجموعه داستان های او به نام مارلبوروی سارایوو ( ترجمه ی فارسی: سارایی و یک چاه آب) دو جایزه ی Ksaver Sandor Gjalski و  Erich Maria Remarque را از آن خود کرده است.
این مجموعه داستان بهتر از هر گزارش تلویزیونی یا فیلم مستند وضعیت سارایوو را در زمان جنگ نمایان می کند.
یرگوویچ نویسنده‌ی پرکار و پرآوازه‌ای در جمهوری‌های نوبنیاد بالکان است. برخی کارشناسان او را با نویسنده‌ی فقید و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات ایوو آندریچ (1975ـ1892 میلادی) مقایسه می‌کنند.
دیگر آثار این نویسنده نیز مورد توجه خوانندگان منطقه بالکان و جهان قرار گرفته‌ست:
کاروان‌ها 1995، آن سوی پل سبز 1996، هیمل کماندو 1998، ماما لئونا 1999، متون تاریخی 2000،2، می‌گویی فرشته 2000، بنّا شولتس 2001، بویک ریورا 2002، کاخ‌های گردویی 2003، ربیعه و هفت فرشته 2004، انشاالله مادونا ان شاالله 2004، گلوریا 2005، روتا تاننباوم 2006، متون تاریخی 2006،1، قربانیان خواب پیروزی بزرگ در جنگ را می‌بینند 2006، بوسه‌ی دوم گیتا دانون 2007، فری لندر 2007، سردا می‌خواند، در تاریکی، برای ارواح 2007، ولگا ولگا 2009، داستان کرینا 2007، پدر 2010، وقایع نگاری زاگرب 2010، بسنی هرزگووین، آینده‌ی جنگ ناتمام 2010، آیا جهان اسکار اشمیت را به یاد می‌آورد 2010، سگهای دریاچه 2010، رقص تانگو و دیگر قصه‌ها 2010، جوز هندی، لیمو و زردچوبه 2011، گزیده سروده‌های نانا مازوتا 2011.
جوایز ادبی مهم دیگری نیز به این نویسنده اهدا شده‌ست که می‌توان از «جایزه‌ی ادبی گرینزانه کاوور 2003 از ایتالیا و جایزه‌ی آنگلوس، 2012 از لهستان نام برد.
در بخشی از کتاب می خوانید :
" جای سر روی بالشت است، هرچیز دیگری جای بالشت باشد عذاب محض¬است. سر اگر جای دیگری باشد احساس می‌کنی خاک نرم می‌لغزد و زیر پایت خالی می‌شود. دنیای خواب تلو تلو می‌خورد، شقیقه‌ات هی به برآمدگی استخوان شانه‌ی مادرت می‌خورد، یک چشمت را باز می‌کنی و رقص پله‌ها را زیر پایت می‌بینی؛ خطای چشم اشکال هندسی ساده که تو را دوباره به خواب می‌برند. احساس ناگهانی دل‌پیچه بیدارت می‌کند. سوار اتوبوسی، با کارمندان دفتر حسابداری که برای گردش به شهر یایتسا  می‌روند. هیچ کس جز مادر تو بچه‌اش را همراه نیاورده‌ست؛ «باید آبشار را ببینی!» مادر این را با قاطعیت گفته¬بود و حالا کاری نداشت که تمام دل و روده‌هایت می‌خواهد بیرون بریزد و در سرت باتلاق گل‌آلودی درست شده‌ست که هیچ وقت با آبشار هم صاف نمی‌شود. شیشه‌ی کلفت اتوبوس منظماً به ذهنت ضربه می‌زند، تصاویری از جلو چشمانت می‌گذرند که تازه بعدها، شاید ده سال بعد، مناطق مشخصی از زادگاهت را به یاد تو می‌آورند که با شور و بزرگنمایی درباره‌ی آنها برای دوستان و آشنایانی از دیگر کشورها سخن خواهی راند."
 

 

فهرست مطالب

گردش   
كاكتوس  
دزدي  
فولكس غورباغه يي  
انگشتر   
آقاي محترم  
آبگوشت بسنيايي  
خانم كوچولو  
زنگ  
اسلوبودان   
ماهي قزل آلا  
ريش  
آرمين  
كمونيست   
مزار  
كُن 
 در  
باغبان  
بيداري   
فرمانده  
تشخيص بيماري  
كُلُني  
صرف كلمات   
عكس  
سفر  
نابينا   
زونو  
نامه   
ساكسفونيست  
كتابخانه

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها