×

جستجو

×

دسته بندی ها

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
ناتور دشت

دانلود کتاب ناتور دشت

ناتور دشت
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
افتخارات

نام کتاب : ناتور دشت

نویسنده : جی دی سالینجر

ناشر : ماهابه

مترجم : سالومه خدابخشی

تعداد صفحات : 310 صفحه

شابک : 978-600-5205-93-0

تاریخ انتشار : 1398

رده بندی دیویی : 54/813

دسته بندی : رمان های خارجی

نوع کتاب : Epub

قیمت پشت جلد : 36000 تومان

قیمت نسخه الکترونیک : 10300 تومان


معرفی کتاب

"ناتور دشت"
کتاب ناطور دشت با عنوان اصلی (Catcher in the Rye) اثری از  جی دی سلینجر (J. D. Salinger) با ترجمه ای از سالومه خدابخشی توسط انتشارات ماهابه منتشر شده است.
رمان ناتور دشت، روایت زندگی پسر نوجوانی است که از مدرسه اخراج شده است و برای اینکه شرایط خود را سامان دهد، برای مدت کوتاهی از رفتن به خانه سرباز می زند. این اتفاق باعث می شود که در همین مدت کوتاه او با افراد مختلفی آشنا شود و داستان های متفاوتی برایش رقم بخورد. رمان ناتور دشت از برترین آثار ادبی آمریکا محسوب شده و به انتخاب مجله گاردین کتاب ناطور دشت جزء صد رمان برتر قرار گرفته است. روایت اصلی این رمان، تصویر سازی تنهایی شخصیت های داستان و بررسی و کالبد شکافی آن ها می باشد.
در بخشی از رمان ناتوردشت می خوانیم :
"بعد از اینکه سانی رفت، یکم رو صندلی نشستم و چندتا سیگار کشیدم. بیرون داشت هوا روشن می شد. پسر، احساس درماندگی می کردم. اون‌قدر احساس افسردگی داشتم که نمی تونین تصور کنین. کاری که کردم، این بود: با صدای نسبتاً بلند، شروع کردم به حرف زدن با الی. بعضی وقت ها که خیلی افسرده می شم این کار رو می کنم. دائم بهش می گم بره خونه دوچرخه اش رو برداره و بیاد پیش من جلوی خونه ی بابی فالون . سابقاً بابی فالون نزدیکی ما تو مِین زندگی می کرد، این مال سال ها پیشه. به هرحال، اتفاقی که افتاد این بود: یه روز من و بابی داشتیم با دوچرخه هامون به سمت دریاچه ی سِدِبِگو می رفتیم. قرار بود با خودمون ناهار ببریم و تفنگ های بادی مون رو هم ببریم، بچه بودیم، فکر می کردیم با تفنگ های بادی مون می تونیم به یه چیزی شلیک کنیم. هیچی دیگه، الی صدامون رو شنیده بود و اونم می خواست بیاد و من بهش اجازه نمی دادم. بهش گفتم اون یه بچه اس. حالا این روزها، هر از گاهی، وقتی خیلی افسرده می شم، همش بهش می گم: «باشه. برو خونه دوچرخه ات رو بردار و بیا پیش من جلوی خونه ی بابی. عجله کن.» این طوری نبود که وقتی یه جایی می رفتم با خودم نبرمش. می بردم. اما اون روز، نبردم. اون دلخور نشد هیچ وقت از چیزی دلخور نمی شد اما در هر حال، وقتی خیلی افسرده می شم، همش بهش فکر می کنم. با این حال، بالاخره، لباسم رو درآوردم و رفتم تو تخت. وقتی تو تخت بودم، دلم خواست دعا کنم یا یه همچین چیزی، اما نتونستم. همیشه وقتی حسش باشه نمی تونم دعا کنم. از یه طرف هم، یه جورایی به چیزی اعتقاد ندارم. از مسیح خوشم می آد، اما خیلی به چیزهای دیگه تو کتاب مقدس اهمیت نمی دم. یه نمونه اش، حواریون. اگه راستش رو بخواین، اون ها واقعاً اعصابم رو بهم می ریزن. بعد از اینکه مسیح مُرد اون ها صحیح و سالم بودن، اما وقتی که زنده بود، فایده ی آن چنانی واسش نداشتن. تنها کاری که می کردن این بود که همش مأیوسش کنن. تقریباً به جز حواریون از هرکس دیگه تو کتاب مقدس خوشم می آد."

فهرست مطالب

این کتاب فهرست ندارد.

برنده جایزه ملی کتاب آمریکا در بخش داستانی

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

ویدئوهای مرتبط با کتاب

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مطالعه کتاب را به دیگران توصیه میکنید؟ چرا و به چه کسانی؟ کدام بخش از کتاب نظر شما را جلب کرد؟ مانند یک کارشناس نظر دهید.

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
هادی عظیمی

خوشم نیومد نصفه رهاش کردم به امان خدا..نمیدونم ترمش مشکل داشت یا کلا قلم نویسندش جالب نبود

1400-07-14

تقی آرمانی

این کتاب اول برای تینیجرها نوشته شده ولی بعد ملت همه جذبش شدن

1400-07-11

صدرا آذری

یکم روندش خسته کنندست

1400-06-30

الهه دشتبانی

با توجه به تعریفایی که ازش شنیده بودم انتظار یه کتاب فوق العاده رو داشتم اما خیلی خوب نبود.

1400-06-28

هومن بخشی

داخل نقد و بررسی معنیشو گفته یعنی نگهبان دشت

1400-06-23

محمدرضا

کتاب بدی نبود ولی اونقدر ها هم جالب نبود. شخصیت اصلی داستان یعنی هولدن کالفید شخصیت جالبی بود که دیدگاه بسیار متفاوتی نسبت به هم سن و سالی های خود داشت و همه چیز رو در درس خلاصه نمی کرد. البته نگرش متفاوتی به مسائل داشت به طوری که هم سنی های خودش این طور نبودن؛ فقط میتونم بگم صفحات پایانی کتاب جملات با ارزش و پند آموز داشت، در کل بد نبود و خوشی های زندگی را در همین لحظات کوچک و با ارزش خلاصه میکرد.

1400-06-15

ارژنگ کاظم لو

معنی ناتور دشت چیه؟

1400-04-26

jalal

یک روند از بلوغ یک پسر را به نمایش گذاشته به صورت نامتعارف

1400-04-15

malihe

اتلاف وقته

1400-04-10

مجید قیاسی

کتاب از زاویه پسر نوجونی هست که افسردگی داره

1400-03-31

برچسب ها