×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس

دانلود کتاب نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس

نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست
نقد و بررسی

نام کتاب : نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس

نویسنده : برایان تریسی

ناشر : نسل نو اندیش

مترجم : سیما فرجی

تعداد صفحات : 248 صفحه

شابک : 978-964-236-506-7

تاریخ انتشار : 1391

رده بندی دیویی : 158/

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی, کتابهای روانشناسی, خودشناسی و خودسازی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 59900 تومان


معرفی کتاب

"نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس" / چگونه در هر بخش از زندگیتان به انسانی توقف ناپذیر، توانمند و جسور در مسیر موفقیت تبدیل شوید؟
 کتاب حاضر با عنوان اصلی (The power of self-confidence) اثری از برایان تریسی (Brian Tracy) می باشد که با ترجمه ای از سیما فرجی، توسط انتشارات نسل نو اندیش منتشر شده است.
در این کتاب، می‌آموزید چگونه اعتمادبه‌نفس، شهامت و اراده‌ی تزلزل‌ناپذیرتان را در هر بخش از زندگی به‌کار ببرید. شما می‌آموزید شجاعانه با همه‌ی مشکلات و فرصت‌های زندگی‌تان روبه‌رو شوید. با خواندن این کتاب پی می‌برید می‌توانید همه‌ی کارهای سازنده‌ای را انجام دهید که ذهنتان را بر انجام‌دادن آن‌ها متمرکز می‌کنید. این کتاب نیز شما را برای شرکت‌ در ماراتنی ذهنی آماده می‌کند. این ماراتن، همچون دوی ماراتن، از نظر جسمانی دشوار و دردناک نخواهد بود؛ اما برای به‌ثمررساندن آن باید سخت‌کوش باشید. میزان سخت‌کوشی و تلاش شما در این زمینه تعیین خواهد کرد که چه پیامدهایی به‌دست می‌آورید.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
" به‌هرحال، اعتمادبه‌نفس در واقع حالتی ذهنی برمبنای ساختار باورهای انسان است. باور و ایمانتان به شما توانایی می‌بخشد تا در رویارویی با موقعیت‌های ناشناخته عملکردی جسورانه داشته باشید. اعتمادبه‌نفس به شما توانایی می‌بخشد همواره با آرامش و پذیرش با تغییرات، دشواری‌ها و بدبیاری‌های پیش‌بینی‌نشده روبه‌رو شوید. اعتمادبه‌نفستان همچنین سبب می‌شود در هر موقعیتی به شیوه‌ای مؤثرتر واکنش نشان دهید. "

 

فهرست مطالب

مقدمه

ورود به حیطه ای عاری از ترس های زیان بار 

فصل اول

شالوده ی اعتمادبه نفس 

فصل دوم

احساس هدفمندی و توانایی شخصی 

فصل سوم

دستیابی به شایستگی و مهارت 

فصل چهارم

بازی درونی اعتمادبه نفس 

فصل پنجم

به کارگیری توانایی های راستینتان 

فصل ششم

تسلط یافتن بر دشواری ها 

فصل هفتم

اعتماد به نفس در عمل

نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس و اعتماد به آن

یکی از مهمترین و بارزترین ویژگی مشترک بین تمام کتاب های عرصه موفقیت و روانشناسی این است که عموما می خواهند با تغییر تفکر و رویه زندگی فرد، او را به موفقیت برسانند. در حقیقت در این مسیر موفقیت ظاهرا قانون اول این است که باید خودتان را تغییر بدهی و با تغییر خودتان است که شرایط تغییر می کند. اما تغییر انسان کار ساده ای نیست. انسان اساسا موجود پیچیده است و این پیچیدگی در هر بخش او به شکل پیچیده تری بروز می کند. حال اگر کسی بخواهد در این پیچیدگی ها تغییراتی ایجاد کند و این تغییرات مثبت باشد و هدفی را دنبال کند تقریبا کاری است بسیار سخت و مشکل.  این اتفاق یکی از مهمترین دلایلی است که انواع کتاب های روانشناسی و موفقیت چاپ و منتشر می شوند. چرا که نویسنده ها و محققین در این عرصه دانستن که راه حل این مشکل این است که هرچه می توانیم باید ریز و ریز تر شویم و به شکل موردی مسائل را بررسی کنیم. از این رو  درون انسان را به بخش های ریز و ریز تر تقسیم کرده اند و هرکدام را در مبحثی جدا و بزرگ بررسی کرده اند. مسلما نمی توان سراغ تمام این بخش ها رفت و آن ها را مطالعه کرد. در این حالت باید انسان بداند نقطه ضعفش کجاست و باید کدام بخش از ذهن و درون خود را تغییر بدهد تا همسوی هدفش قرار بگیرد. یکی از مهمترین این بخش ها که عموما همه ما به نوعی درگیر آن هستیم بخش اعتماد به نفس می باشد. از این رو در این جا می خواهیم سراغ کتاب نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس برویم تا ببینیم که این کتاب که نوشته نویسنده مشهور انواع کتاب های موفقیت ، برایان تریسی است چگونه توانسته این بخش را حلاجی کند و چگونه می تواند به ما در این زمینه کمک کند.

 

 نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس

 

اعتماد بنفس در کتاب نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس

اعتماد به نفس در حقیقت یک بخش کوچک درونی محسوب نمی شود و می تواند بسیار گسترده و پیچیده باشد. در حقیقت اعتماد به نفس جز آن دسته از موارد درونی انسانی است که می تواند در تمام بخش های زندگی او تاثیر بگذارد. حتی در خواب انسان نیز می تواند نقش داشته باشد. اما آن چیزی که قرار است در این کتاب مورد بحث و بررسی قرار بگیرد نقش اعتماد به نفس در رسیدن به موفقیت است و این که چگونه می توانیم این نقش را به خوبی برای زندگی خود ایجاد کنیم. مسلما با رسیدن به این حد از توانایی در اعتماد به نفس، جنبه های دیگری از زندگی نیز به سمت بهبود حرکت می کنند. اما به راستی نقش اعتماد به نفس در رسیدن به موفقیت چیست؟

همه ما در زندگی خود رویاها و آرزوهای بسیاری داشته ایم و داریم. گاهی توانستیم این آرزوها را تبدیل به هدف بکنیم و گاهی در حد همان رویا آن ها را رها کردیم. اما آیا به همان اهدافمان رسیده ایم؟ یا سوال بهتر این که چگونه می شود یک رویا و آرزو تبدیل به هدف می شود و دیگری در خواب و خیال ما باقی می ماند؟ کلید این سوال در همین داستان اعتماد به نفس خوابیده است. در حقیقت وقتی  اتفاقی به ذهن ما می رسد در حقیقت موید این نکته است که ما توانایی انجام دادن آن را داریم اما گاهی این را باور نمی کنیم و به رویای خود می خندیم و آن را باور نمی کنیم. این یعنی نداشتن اعتماد به نفس. در حقیقت برای این که بدانید اعتماد به نفس دارید یا نه باید به این سوال پاسخ دهید که در برابر رویاها و اهداف خود کدام یک از سوالات زیر را می پرسید:

1-      چرا باید بتوانم به این هدف برسم؟

2-      چرا نباید بتوانم به این هدف برسم؟

 

 کتاب نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس

 

پاسخ سوالات

اگر شما در برابر اهداف و رویاهای خود سوال اول را می پرسید، شم آدمی هستید که به داشته های خود مطمئن نیستید و دوست دارید که کسی در برابر پرسش شما توانایی هایتان را یادآوری کنند. گاهی این اتفاق می افتد و گاهی نمی افتد. اما آن چیزی که مشخص است این است که شما اعتماد به نفس ندارید و نخواهید توانست مسیری را که در آن به خودتان و داشته هایتان شک دارید به انتها برسانید. اما اگر در دسته کسانی هستید که سوال دوم را می پرسند در حقیقت به خود و داشته های خود اعتماد دارید و این اعتماد مهمترین سرمایه شما محسوب می شود. بنابراین به این کتاب نیازی ندارید.

در اصل کتاب نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس قرار است با دادن تمرین های مختلف ماراتن ذهنی را برای مخاطب خود ایجاد کند. ماراتن یعنی شروعی آرام، حرکتی پیوسته و مدام. یعنی شما اگر سراغ این کتاب رفتید باید بدانید که تمرین های آن شاید ساده به نظر برسند اما نیاز به تداوم دارند تا اثرات خود را نشان بدهند. بنابراین وقتی سراغ این کتاب رفتید به آن و تمریناتش اعتماد داشته باشید.

 


 

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

کتاب های دیگر انتشارات نسل نو اندیش

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها