×

جستجو

×

دسته بندی ها

×
توجـه
برای استفاده از نسخه ویندوزی به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک کنید.
دانلود نسخه ویندوز
×
توجـه
برای استفاده از نسخه آی او اس به رمز عبور نیاز دارید درصورتیکه رمزعبور ندارید بعدازنصب، بر روی لینک " رمز عبور را به خاطر نمی آورید؟" کلیک کنید.
دانلود از اپ استور

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای دریافت لینک دانلود شماره همراه خود را وارد کنید
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
×
دانلود رایگان اپلیکیشن کتابچین
برای مطالعه نمونه کتاب، ابتدا اپلیکیشن کتابچین را نصب نمایید.
دانلود رایگان نسخه ویندوز
دانلود نسخه ویندوز
دانلود رایگان نسخه ios
دانلود از اپ استور
چرا که نه

دانلود کتاب چرا که نه

چرا که نه
برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.
%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

جزئیات
فهرست

نام کتاب : چرا که نه

نویسنده : بری نالباف

ناشر : سبکتو

مترجم : گروه مترجمین

تعداد صفحات : 128 صفحه

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی, کتابهای روانشناسی

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 2800 تومان


معرفی کتاب

"چرا که نه؟!" / چطور مشکلات بزرگ و کوچک را حل کنیم؟
کتاب حاضر با عنوان اصلی (Why Not) اثری از بری نالباف (Barry Nalebuff) می باشد که با ترجمه ای از گروه سبکتو توسط انتشارات سبکتو منتشر شده است.
بری نالباف استاد اقتصاد در مدرسه مدیریت ییل است. او متخصص نظریه‌ی بازی در مدیریت و کارآیی آن برای کسب و کار است و دکتر نالباف همچنین یکی از مولفان کتاب تفکر استراتژیک و همکاری بین رقبای تجاری است. دکتر نالباف مدرک دکترای خود را از دانشگاه آکسفورد دریافت نمود.
در این میکروکتاب به بررسی ۲ روش اساسی برای تولید ایده می‌پردازیم و در ادامه ۲ روش تکمیلی دیگر را معرفی می‌کنیم. اما نکته مهمی که در ایده‌پردازی باید به آن توجه کرد حل مشکلات با روشی نوآورانه است، برای همین به معرفی ۴ ابزار کلی حل مشکل به همراه چندین مثال کاربردی موجود در جهان برای هر ابزار می‌پردازیم تا بتوانیم ایده‌های نوین و نوآورانه خود را متناسب با حل مشکلات، ایجاد و پی‌ریزی کنیم.
در بخشی از این کتاب می خوانیم:
" سعی کنید شرایط خود را تغییر دهید. مطمئنا راه حل بسیار خوبی ارائه خواهید داد. این راه حل چه مشکلات دیگری را حل می‌کند؟ اگر شما پاسخی برای یک مشکل داشته باشید، می توانید به دقت این پایگاه‌های داده را جستجو کنید و ببینید این راه‌حل ممکن است چه مشکلات دیگری را حل کند. بیایید این جستجوی معکوس را مدیریت جهل بنامیم.
تا همین اواخر، اقتصاد به فن‌آوری به چشم موتور خلق نوآوری نگاه می‌کرد. بسیاری از ایده‌های جدید در آنجا به وجود آمده‌اند. اما تأکید بر تکنولوژی پیشرفته، بیوتکنولوژی و اینترنت به این معنی است که آن دسته از ایده‌هایی که از ابتکارهای روزمره استفاده می‌کنند اغلب نادیده گرفته شده‌اند. تاریخ پر از اختراع‌های بزرگی است که حاصل اصلاح‌ تفکر روزمره هستند. میکروکتاب "چرا که نه؟" یک استدلال پایدار علیه راحت‌طلبی‌ست. هدف ما این است که از لحاظ اجتماعی این مسئله را به مردم آموزش دهیم که درباره مشکلات و نحوه انجام کارهایشان بحث و گفتگو کنند و نظر بدهند. جهان باید شبیه جعبه‌ بزرگی، مملو از پیشنهادات باشد.
مردم معمولا به حل مشکل چنان فکر می‌کنند که گویی به دنبال راه‌حل‌ها هستند. اما در حقیقت ما باید در هر کاری که انجام می‌دهیم، به دنبال تناسب‌‌ها باشیم. بنابراین، می‌بینیم که اکثر راه‌حل‌ها در دل مشکلاتی است که زمانی برایشان راه‌حلی خوبی پیدا کرده‌ایم. البته هر دو رویکردها مزایای خود را دارند. برخی از مشکلات کاملا مشهود هستند. اما برخی مشکلات دیگر، نهفته و نامحسوس‌ند. مشکلات دیگری هم وجود دارد که بسیار بزرگند اما آن‌قدر به آن‌ها عادت‌ کرده‌ایم که هیچکس متوجه‌شان نمی‌شود. رویکرد دوم این امکان را به شما می دهد که با کمترین مقدار امکانات شروع به کار کرده و مشکلاتی را که حتی از وجودشان بی‌اطلاع بودید را جستجو کنید."

فهرست مطالب

میکر وکتاب چیست؟

درباره کتاب

درباره نویسنده

مقدمه

فصل اول

ابزارهای حل مشکل

دو روش اساسی برای تولید ایده های جدید

فصل دوم

نوآوری چیست؟

فصل سوم

چهار ابزارِ حل مشکل

ابزار بدون محدودیت

۲ .ابزار درونی

۳ .ارزیابی

۴ .تقارن

فصل چهارم

اجرا

%

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

نظرات کاربران

×
راهنمای نقد و نظر برای کتاب:

برداشت شما از محتوای کتاب چیست؟ مانند یک کارشناس نظر دهید. به نظرات کوتاه مثل خوب عالی و...چین تعلق نمی گیرد

*امتیاز دهید
Captcha
پاک کردن
برچسب ها